شنبه 22 مرداد
نسخه آزمایشی
1401/05/09

پوشش بیمه ۳۶۶ قلم داروی پر مصرف و ضروری بیماری های مزمن در طرح دارویار

پوشش بیمه ۳۶۶ قلم داروی پر مصرف و ضروری بیماری های مزمن در طرح دارویار

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: با اجرای طرح دارویار، ۳۶۶ قلم داروی پر مصرف و ضروری بیماری های مزمن مانند دیابت، فشارخون، قلبی عروقی و... بیمه شدند.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دکتر محسن تقی زاده در نشست خبری مورخ 8/5/1401 در خصوص اجرای طرح دارویار، افزود: ۴۲ ملکول دارویotc شامل ۱۱۹ قلم دارو که تاکنون تحت پوشش بیمه نبوده نیز در قالب این طرح با نسخه پزشک تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

وی، با اشاره به اینکه داروهای خارجی بدون افزایش قیمت طبق روال گذشته عرضه می شود، تصریح کرد: بیماران مزمن ضمن مراجعه دوره‌ای برای ویزیت مجدد، داروی خود را به اندازه مصرف آن دوره تا ویزیت بعدی دریافت می‌کنند.

دکتر تقی زاده یادآور شد: در این طرح با انتقال یارانه دارو از طریق بیمه‌ها به مردم، پوشش بیمه‌ای داروها افزایش یافته و اقلام بیشتری از داروها تحت حمایت بیمه‌ها قرار می گیرد و در عین حال قیمت دارو را به سمت واقعی شدن سوق دهد، با این شرط که "پرداختی از جیب بیمار" نه تنها افزایش نیابد، بلکه در برخی اقلام کاهش قیمت نیز خواهد داشت.

وی، برقراری پوشش بیمه ای برای داروهایی که پیش از این تحت شمول حمایت های بیمه ای نبوده اند، کاهش کمبودهای دارویی، منطقی شدن تجویز و  مصرف دارو، کنترل قاچاق معکوس و رشد صادرات رسمی دارو، حمایت ویژه از داروهای مصرفی بیماری های مزمن، خاص و صعب العلاج و نیز حذف واسطه‌ها و سودجویان، رفع کمبودهای دارویی، بهره‌مندی همه اقشار مردم از یارانه دارو، بیمه افراد فاقد بیمه و جلوگیری از قاچاق دارو از دیگر مزایای این طرح برشمرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با بیان اینکه بالغ بر شش میلیون نفر از افراد فاقدپوشش بیمه‌ای در قالب این طرح به مدت 3 ماه صورت رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت قرار می‌گیرند و پس از آن پرداخت حق بیمه به صورت پلکانی و دهک های افراد تعیین می گردد، ادامه داد: توزیع یارانه دارو متناسب با نیاز بیماران فارغ از سطح درآمد آنها و بهره‌مندی همه دهک های درآمدی جامعه از یارانه دارو از مزایای مهم این طرح است.

شهروندان می توانند جهت هرگونه سوال در ساعات اداری با شماره تلفن 190 و 03155473026 تماس حاصل نمایند.


شناسه خبر : 19537
امتیاز شما برای این خبر: