شنبه 22 مرداد
نسخه آزمایشی
1401/05/08

با اجرای طرح دارویار، همه مردم از یارانه دارو بهره‌مند می‌شوند

با اجرای طرح دارویار، همه مردم از یارانه دارو بهره‌مند می‌شوند

مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی بهبهان از اجرای طرح دارویار در سطح شهرستان بهبهان خبر داد.


به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی بهبهان، خانم دکتر حدادی فرد با بیان اینکه طرح دارویار خدمتی نو به مردم است از بهره‌مندی همه دهک‌های جامعه از یارانه دارو خبر داد.

مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی بهبهان افزود با اجرای طرح دارویار هزینه پرداختی از جیب بیماران ثابت مانده و با افزایش پوشش بیمه‌ای دارو و پرداخت یارانه سلامت، شاهد کاهش پرداختی از جیب مردم خواهیم بود.

خانم حدادی فرد با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن افراد فاقد بیمه در طرح بیمه سلامت افزود با هماهنگی‌های انجام شده از طریق وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور سه دهک اول جامعه به صورت خودکار بیمه سلامتشان فعال شده و سایر افراد جامعه که هیچگونه بیمه درمانی ندارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب درخواست بیمه سلامت خود را ثبت نمایند.

وی ادامه داد با افزایش سطح بیمه و اجرای طرح دارویار، برخی از داروهایی که برای بیماران خاص، قلبی و عروقی و بیماران شیمی درمانی استفاده می‌شود به صورت قابل توجهی نسبت به قبل کاهش یافته است و شاهد افزایشی قیمت دارو نخواهیم بود.

وی افزود با اجرای طرح دارویار تمامی داروخانه سهم پرداختی بیمه و بیمار را اعلام می‌نمایند تا جلوی تخلفات احتمالی گرفته شود.

مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی بهبهان از بازدیدهای سرزده کارشناسان مربوطه از داروخانه سطح شهر خبر داد و افزود در شبانه روز گذشته از تمامی داروخانه‌های سطح شهر بازدید به عمل آمد و در طی بازدید پوسترهای راهنمایی طرح دارویار در داروخانه‌ها نصب شد.

خانم دکتر حدادی فرد خاطر نشان کرد که بازرسان غذا و دارو دانشکده جدای از بازدیدهای مداوم، آماده بررسی و دریافت گزارشات مردمی هستند.

وی در پایان تأکید نمود همشهریان گرامی جهت دریافت دارو به این نکته توجه داشته باشند که حتما باید نسخه پزشک در سامانه ثبت شده باشد در غیر این صورت دارو خریداری شده شامل بیمه نمی‌شود و آزاد محاسبه خواهد شد.

شناسه خبر : 19533
امتیاز شما برای این خبر: