شنبه 22 مرداد
نسخه آزمایشی
1401/04/07

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

برخورد قاطع با قاچاقچیان کالاهای سلامت محور در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با حضور معاون غذا و داروی دانشگاه، نمایندگان دیگر سازمان ها، نمایندگان اتاق اصناف شیراز و مدیران دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.
 
 
دکتر محمدجواد راعی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان پیامدهای منفی ناشی از قاچاق کالاهای سلامت محور، گفت: گسترش قاچاق کالاهای سلامت محور یعنی تهدید سلامت مردم که از دست دادن آن هرگز قابل جبران نیست.
 
او با اشاره به مصوبات پیشین کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استانداری فارس و دستور صریح رئیس جمهور و استاندار فارس مبنی بر برخورد جدی با موضوع قاچاق، بر اهمیت مشارکت نهادها با یکدیگر به بهترین شکل ممکن و برخورد با متخلفان و سودجویان تاکید کرد.
 
دکتر راعی با ذکر این مطلب که طبق اطلاعات کسب شده، بخش قابل توجهی از فروشندگان مکمل های ورزشی،‌ داروهای غیرمجاز و تقلبی در یکی از مناطق شیراز دارای پروانه کسب صنف خرازی و یا صنف سوپرمارکت هستند، افزود: اتاق اصناف و نهادهای ذیربط باید با فروشندگان فاقد پروانه کسب برخورد کرده و نسبت به تعطیلی این مراکز عرضه اقدام کند.
 
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مقابله با عرضه قاچاق در سطح استان که سلامت مردم را مورد هدف قرار داده است را یک حجت شرعی و قانونی خواند و ادامه داد: بر همین اساس پس از تعیین تکلیف واحدهای بدون مجوز از سوی اتاق اصناف، با همراهی نهادهای امنیتی، انتظامی و قضایی برخورد گسترده و قاطع با سایر فروشندگان غیرمجاز و مراکز عرضه کالاهای غیرمجاز سلامت محور صورت می گیرد.
 
در ادامه معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز با اعلام حمایت کامل دستگاه قضایی از معاونت غذا و داروی دانشگاه در مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور گفت: در طی ماه های اخیر شاهد بوده ایم که موضوع برخورد با کالاهای قاچاق و بازرسی از واحدهای متخلف افزایش چشمگیری داشته است.

قاسم عسکری فر افزود: لازم است با قاچاقچیان کالاهای سلامت محور که در یک محیط جغرافیایی مشخص، اقدام به فعالیت دارند و در تمام استان نیز به عنوان یک مرکز غیر مجاز در سطح استان شناخته می شوند، مقابله جدی کنیم؛ از اتاق اصناف انتظار می رود با فروشندگان فاقد مجوز برخورد داشته باشد و دستگاه قضایی استان از این اقدام حمایت می کند.
 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان فارس دیگر عضو این کمیسیون بود که با اشاره به جرم انگاری عرضه کالاهای قاچاق و قرار دادن این کالاها در معرض دید عموم گفت: باید با تخلف علنی فروشندگان در سطح استان مقابله جدی صورت پذیرد و بساط فروش داروها و مکمل هایی که به صورت غیر قانونی در حال عرضه است، برچیده شود که در این زمینه اعلام آمادگی کامل برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی و سایر نهادهای ذیربط را داریم.

ابراهیم یگانه با تاکید بر اینکه رویکرد در این زمینه، به منزله ضربه زدن به فعالیت اصناف نیست، اظهار کرد: حفظ سلامت جامعه و جلوگیری از آسیب به جان مردم، وظیفه اصلی و ذاتی تمامی دستگاه ها است و لازم است در کنار برخوردهای قضایی و انتظامی شدید، به کمک اطلاع رسانی در صدا و سیما و رسانه های اجتماعی، آگاهی مردم در مورد خطرات کالاهای قاچاق و غیر مجاز افزایش یابد.


شناسه خبر : 19474
امتیاز شما برای این خبر: