پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1401/03/10

امضای تفاهم‌­نامه دو جانبه همکاری­های علمی و فناوری برنامه «مدیریت خطر و کنترل آلاینده‌ها و تقلبات در مواد غذایی»

امضای تفاهم‌­نامه دو جانبه همکاری­های علمی و فناوری برنامه «مدیریت خطر و کنترل آلاینده‌ها و تقلبات در مواد غذایی»

تفاهم­نامه دو جانبه همکاری­های علمی و فناوری برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور «مدیریت خطر و کنترل آلاینده‌ها و تقلبات در مواد غذایی» بین سازمان غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منعقد شد.

 به گزارش ایفدانا، در راستای سیاست­های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، و طرح عدالت و تعالی نظام سلامت، برای اجرای «فاز سوم برنامه جامع سلامت و  اصالت غذای کشور (1404-1401)» تحت عنوان «مدیریت خطر و کنترل آلاینده‌ها و تقلبات در مواد غذایی»، این تفاهم‌نامه بین سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی شد.

در این تفاهم نامه، سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (سازمان) و مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی (دانشگاه) نامیده می شوند.

هدف از امضای این تفاهم نامه، هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت­ها و توانمندی های سازمان، معاونت، مرکز و دانشگاه در اجرای «فاز سوم برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور (1404-1401)» به منظور کمک به تحقق اهداف دولت جمهوری اسلامی ایران در طرح عدالت و تعالی نظام سلامت با توجه به شرح وظایف و تعهدات هر یک از سازمان­های اجرا کننده طرح است.

لازم به ذکر است این تفاهم نامه توسط دکتر بهرام دارایی، رئیس سازمان غذا و دارو و دکتر علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امضا شد.


شناسه خبر : 19424
امتیاز شما برای این خبر: