پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1401/03/10

رونمایی از دستاوردهای فاز دوم برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور

رونمایی از دستاوردهای فاز دوم برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور

فاز اول و دوم برنامه سلامت غذا به عنوان‌ بخش تحقیق و توسعه سازمان غذا و دارو که با امضای تفاهم نامه‌های همکاری با آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذای کشورهای اتریش، مجارستان و هلند دنبال شده بود، رونمایی شد.

 به گزارش ایفدانا، در قالب این برنامه تجهیز آزمایشگاه‌های کنترل غذا به دستگاه‌های غربالگری و دستگاه‌های پیشرفته کنترل اصالت و سلامت غذا، اقدامات لازم برای توسعه و استقرار روش‌های کنترل اصالت و سلامت غذا در  آزمایشگاه‌های کنترل مواد غذایی انجام شد.

در این راستا، محققان آزمایشگاه‌های مرجع کشورهای اروپایی (در مواردی بخش خصوصی)، کارگاه‌های آموزشي نظری و عملی متعددی برای آموزش محققان و کارشناسان آزمایشگاه در مورد جدیدترین روش‌های آنالیز آلاینده‌ها و تقلبات در مواد غذایی برگزار کردند.

در این فاز طی ۹ دوره آموزشی، روش‌های آنالیز تعدادی از فلزات سنگین، روش‌های آنالیز غربالگری و روش‌های آنالیز دستگاهی آنتی بیوتیک‌ها در مواد غذایی، شناسایی تقلبات مواد غذایی با استفاده از روش‌های طیف‌سنجی، و روش‌های آناليز انواع آلاینده‌های پایدار آلی در مواد غذایی، در مرکز آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذای سازمان غذا و دارو مستقر و راه‌اندازی شدند./

شناسه خبر : 19422
امتیاز شما برای این خبر: