پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1401/03/09

برنامه معاونت علمی ریاست جمهوری برای تمرکز بر حوزه غذا

برنامه معاونت علمی ریاست جمهوری برای تمرکز بر حوزه غذا

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از توجه ویژه به حوزه غذا در دوره جدید خبر داد و گفت: در دوره‌های قبلی تمرکز روی حوزه غذا نبود؛۶ سال پیش پروژه بزرگی را انجام دادیم و آزمایشگاهی را برای تشخیص بیش از ۴٠٠ سم جدید راه اندازی کردیم.


به گزارش ایفدانا، دکتر سورنا ستاری در مراسم آیین رونمایی از فاز دوم و افتتاح فاز سوم برنامه جامع سلامت و اصالت مواد غذایی، رونمایی از دارونامه‌های رسمی ایران و فراورده‌های سنتی و یک داروی دانش‌بنیان اظهار کرد: حوزه غذای حلال بازار بزرگی برای تولید محصولات شرکت‌های داخل دارد.
 
وی افزود: دلیلی ندارد غذای دام ما ذرات کنجاله باشد وقتی این حجم تنوع گیاهی در کشور داریم. زیست دریا در ایران بسیار مغفول مانده است و بسیار در این حوزه ضعیف هستیم و می توانیم از ظرفیت بخش خصوصی در زیست دریا استفاده کنیم.
 
معاون رییس جمهور با بیان اینکه در حوزه داروهای گیاهی چندین سال است که فعالیت می کنیم، گفت: سطح کشت گیاهان دارویی چندین برابر شده اما هنوز برای توسعه جای کار بسیاری دارد و روی بحث بذر و اهلی سازی گیاهان باید کار شود.
 
وی با ابراز خرسندی از تدوین اولین دارونامه گیاهان دارویی، عنوان کرد: این حوزه یکی از چالش هایی بود که در سال های قبل با وزارت بهداشت چالش داشتیم و خوشبختانه امروز این دارونامه تدوین و در دسترس است.


شناسه خبر : 19417
امتیاز شما برای این خبر: