پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1401/03/09

محصولات کشاورزی باید شناسنامه دار شوند/ لزوم ایجاد مراکز عرضه کننده سموم به سبک داروخانه‌ها

محصولات کشاورزی باید شناسنامه دار شوند/ لزوم ایجاد مراکز عرضه کننده سموم به سبک داروخانه‌ها

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم رصد و پایش موادغذایی از مزرعه تا سفره، گفت: محصولات کشاورزی باید شناسنامه دار شوند تا با استفاده از کد شناسه یکتا روی محصولات بتوان مکان تولید و نوع سم مصرفی و ... را رصد کرد.

به گزارش ایفدانا، دکتر سید جواد ساداتی نژاد در مراسم امضا تفاهم نامه علمی و فناوری در راستا اجرای برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور گفت: از گذشته وقتی بحث سلامت غذا مطرح می‌شد؛ نگاه‌ها هم به سمت سازمان غذا و دارو می‌رفت، ما باید برای ارتقا سلامت غذا با وزارت بهداشت همکاری کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از مزیت های مردمی سازی یارانه ها ارتقا سلامت غذاست و یارانه به دست مصرف کننده می‌رسد،  افزود: مصرف کننده از تولیدکننده  محصول سالم و با کیفیت میخواهد، ما در این زمینه همکاری نزدیکی با وزارت بهداشت خواهیم داشت.

ساداتی نژاد گفت: در صادرات فلفل دلمه سریع وزارت بهداشت وارد عمل شد و اعلام کرد که فلفل دلمه ها سمی نبودند؛ اما نباید اجازه دهیم؛ دوباره این اتفاق تکرار شود و در سلامت غذا که حق مردم است، باید تلاش کنیم غذای سالم و با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بحث رصد و پایش موادغذایی از مزرعه تا سفره موضوع مهمی است و تلاش می‌کنیم در استفاده از سموم توجه داشته باشیم و از سموم با کیفیت استفاده کنیم. فاصله زمانی استفاده از سموم تا مصرف موادغذایی رعایت شود و به دنبال کلینیک‌ها یا مراکز ارائه سموم به سبک داروخانه باشیم و محصولات کشاورزی شناسنامه دار شوند و با کد شناسه یکتا روی محصولات بتوان مکان تولید و نوع سم مصرفی و ... را رصد کرد./

شناسه خبر : 19416
امتیاز شما برای این خبر: