پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1401/03/05
پیام وزیر در همایش معاونین غذا و داروی سراسر کشور؛

عزم دولت سیزدهم برای تسریع رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو/مبارزه بدون تبعیض با فساد به ویژه از طریق شناخت بسترهای فسادزا

عزم دولت سیزدهم برای تسریع رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو/مبارزه بدون تبعیض با فساد به ویژه از طریق شناخت بسترهای فسادزا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اهتمام دولت سیزدهم برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری و سرعت بخشیدن به رشد شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو خبر داد.
به گزارش ایفدانا، دکتر بهرام عین الهی در پیام همایش معاونین غذا و داروی سراسر کشور، آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

موفقیت های درخشان دانشمندان کشورمان در تولید انواع دارو،  واکسن‌ و  تجهیزات فناورانه پزشکی آن هم در شرایط تحریم های ظالمانه استکبار و گذار از همه گیری کرونا، نشان افتخار گرانقدری بر لوح ضمیر هر ایرانی و  پشتوانه ای گرانسنگ برای دستاوردهای عظیم آینده انقلاب اسلامی است.

 تلاش یکایک شما متخصصان و‌ مدیران متعهد و کارآمد این عرصه راهبردی را می ستایم و از آن که به دلیل شرکت در اجلاس مجمع جهانی سلامت، توفیق حضور در همایش مدیران و معاونان سازمان غذا و دارو و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور را نداشته ام، صمیمانه پوزش می طلبم.

همکاران گرامی!
دولت سیزدهم بر آن است تا با توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب «تولید ؛ دانش بنیان ، اشتغال آفرین»  نامیده شده است ، روند رشد شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در  حوزه غذا و دارو را سرعت بخشد و با اتکا به جوانان متخصص، مومن و انقلابی به رفع نیازهای اولویت‌دار در این عرصه پراهمیت و به خصوص افزایش کیفیت محصولات و  ارتقای فناوری های مرتبط اهتمام ورزد.
 تحقق این هدف در گرو حرکت عدالت محور  بر مدار شفافیت و مبارزه بدون تبعیض با فساد به ویژه از طریق شناخت بسترهای فسادزا و  پیشگیری از آن است.


فضای اقتصاد غذا و دارو می بایست تحت رصد  و پایش هوشمند قرار گرفته و برای دولت و مردم شفاف شود تا بتوان با رفع عدم توازن های ساختاری و ایجاد عدالت در تخصیص منابع به سوی خوداتکایی هر چه بیشتر  گام برداشت و رضایت رهبر معظم انقلاب و خشنودی مردم عزیز را که پشتوانه ای معنوی برای اهتمام مضاعف به وظایف قانونی محوله است، فراهم آورد. در پایان یکایک شما عزیزان را به همت مضاعف در اجرای سیاست های مذکور  فرا می خوانم و با  سپاس از حضور و همفکری ارزشمندتان  در این اجلاس،  از خداوند متعال، توفیق روزافزون خدمت به مردم عزیز را برایتان خواستارم.

دکتر بهرام عین اللهی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شناسه خبر : 19407
امتیاز شما برای این خبر: