پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1401/02/28

جبران تغییر قیمت دارو با پوشش بیمه‌ای

جبران تغییر قیمت دارو با پوشش بیمه‌ای

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تغییر قیمت مربوط به سال گذشته به دلیل عدم پوشش بیمه برای مردم محسوس بود، گفت: با پای کار آمدن سازمان های بیمه‌ای این موضوع طی فرودین و اردیبهشت رفع شد.

به گزارش ایفدانا، دکتر حمیدرضا اینانلو با اشاره به اینکه موضوع اصلاح قیمت دارو مربوط به نیمه دوم سال گذشته و متعاقب تورم عمومی جامعه رخ داد، گفت:  باید توجه داشت که در فرایند تولید دارو تنها ماده موثره مشمول دریافت ارز دولتی می شود اما سایر مولفه های تولید از قبیل دستمزد کارگر، هزینه حامل های انرژی، بالا رفتن هزینه بسته بندی، حمل و نقل و... مطابق با سایر اقلام بر روی قیمت دارو تاثیر می گذارد، اما با این حال افزایش نرخ دارو به تناسب سایر اقلام بسیار کمتر بوده است.

وی افزود: آنچه برای همکاران داروساز و مردم طی ماه های گذشته در خصوص نرخ دارو محسوس بوده مربوط به تغییر قیمت دارو در اواخر سال گذشته و عدم پوشش بیمه ای آن بوده است و احتمالا بر همین اساس داروهایی که نرخ آن ها در اواخر سال گذشته اصلاح داشته  و در سال 1401 توزیع شده را تهیه و تفاوت نرخ را احساس کرده باشند.
دکتر اینانلو با تاکید براینکه افزایش پرداخت از جیب مردم یکی از خطوط قرمز دولت سیزدهم در حوزه دارو بوده است، عنوان کرد: باهمکاری لازم با سازمان های بیمه‌ای هرگونه اصلاح قیمت با هماهنگی پوششی بیمه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جلسات متعدد و و هماهنگی با سازمان های بیمه‌گر، از ابتدای سال جاری بیمه های تامین اجتماعی و نیروهای مسلح و از اوایل اردیبهشت ماه بیمه سلامت پذیرفته اند که تغییرات قیمت را تحت پوشش قرار دهند؛ بنابراین اگرچه تغییر قیمت برای همکاران داروساز ملموس است اما با تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروها با نسخه پزشک، این تغییر قیمت برای مردم محسوس نخواهد بود.
 
 
 
 


شناسه خبر : 19393
امتیاز شما برای این خبر: