سه شنبه 03 خرداد
نسخه آزمایشی
1401/01/23

اجرای کامل طرح کنترل کیفیت فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل در سطح عرضه (PMQC) در دانشگاه ایران

اجرای کامل طرح کنترل کیفیت فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل در سطح عرضه (PMQC) در دانشگاه ایران

رییس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه ایران اعلام کرد: طرح کنترل کیفیت فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل در سطح عرضه (PMQC) در سال 1400 با موفقیت به اتمام رسید.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران- رییس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده­های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه ایران اعلام کرد: طرح کنترل کیفیت فرآورده­های طبیعی، سنتی و مکمل در سطح عرضه (PMQC) در سال 1400 با موفقیت به اتمام رسید.
این طرح که به منظور حصول اطمینان از حفظ کیفیت مناسب فرآورده­های طبیعی، سنتی، مکمل، شیرخشک رژیمی و غذاهای ویژه در طول عمر قفسه­ای آنها، همه ساله از سوی اداره کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو به دانشگاه ها ابلاغ می شود، امسال نیز با موفقیت در دانشگاه ایران انجام شده است.
 
     در این طرح، نمونه هایی از فرآورده­های طبیعی، سنتی، مکمل، شیرخشک رژیمی و غذاهای ویژه از سطح عرضه خریداری شده و پس از ارسال به آزمایشگاه و انجام آزمون های کنترل کیفی تخصصی، میزان مطابقت آنها با استانداردهای تدوین شده مورد ارزیابی قرار گرفت.
لازم به ذکر است نتایج به دست آمده از آزمایش این محصولات، برای جمع بندی نهایی به اداره کل امور فرآورده­های طبیعی، سنتی و مکمل ارسال گردیده است.
 


شناسه خبر : 19297
امتیاز شما برای این خبر: