سه شنبه 03 خرداد
نسخه آزمایشی
1401/01/22
روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران:

بازرسی از 77 عطاری­ در نوروز 1401

بازرسی از 77 عطاری­  در نوروز 1401

همزمان با نوروز سال 1401 به منظور نظارت بر عرضه فرآورده ­های طبیعی، سنتی و مکمل و پس از هماهنگی با معاونت بهداشتی دانشگاه، از تعداد 77 واحدهای عرضه گیاهان دارویی (عطاری­ ها) در مدت اجرای طرح نظارت نوروزی، بازرسی­ های ادواری و موردی (رسیدگی به شکایات) شد.


به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران- با توجه به فرارسیدن ایام نوروز سال 1401و نظر به اهمیت انجام پیش­ بینی­ های لازم در زمینه ارائه بهترین خدمات به هموطنان گرامی، رییس اداره نظارت و ارزیابی فراورده ­های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو، اقدامات انجام شده توسط آن اداره را به شرح زیر اعلام کرد:

1) به منظور نظارت بر عرضه فرآورده ­های طبیعی، سنتی و مکمل و پس از هماهنگی با معاونت بهداشتی دانشگاه، از تعداد 77 واحدهای عرضه گیاهان دارویی (عطاری­ ها) در مدت اجرای طرح نظارت نوروزی، بازرسی­ های ادواری و موردی (رسیدگی به شکایات) به عمل آمده است.

2) به منظور حصول اطمینان از عدم عرضه مکمل­ های ورزشی در باشگاه ­هاو پس از هماهنگی با اداره ورزش و جوانان استان تهران، در مدت اجرای طرح نظارت نوروزی، از تعداد 18 باشگاه­ ورزشی، بازرسی ­های ادواری و موردی (رسیدگی به شکایات) به عمل آمد.

3) به منظور حصول اطمینان از تأمین شیرخشک و غذای ویژه بیماران متابولیک، هماهنگی لازم با همکاران در بیمارستان حضرت علی اصغر و دیگر مراجع درگیر، جهت ایجاد ذخیره مناسب و ارسال این اقلام برای بیماران از طریق پست، به انجام رسیده است.

4) کارشناسان اداره نظارت و ارزیابی فراورده ­های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه ایران، ضمن حضور در شرکت­ های پخش کننده شیرخشک­ های متابولیک و غذای ویژه، از تأمین به موقع نیازهای داروخانه ­های زیرپوشش دانشگاه، اطمینان حاصل نموده­اند.

5) برای حصول اطمینان از کافی بودن موجودی شیرخشک های رژیمی، برنامه ویژه نظارت و بازرسی از داروخانه­ های مناطق زیرپوشش دانشگاه از تاریخ 15 اسفند ماه 1400تا 15فروردین1401، از تعداد 189 داروخانه به انجام رسیده است.

دکتر رییس دانا رییس اداره نظارت و ارزیابی فراورده ­های طبیعی، سنتی و مکمل ضمن اعلام موارد فوق خاطر نشان کردند که با برنامه­ ریزی انجام شده و تلاش همه همکاران شاغل در حوزه ستادی و شبکه ­های تابعه، موردی از شکایت هموطنان از کمبود فرآورده ­های طبیعی، سنتی و مکمل و شیرخشک رژیمی واصل نشده است.


شناسه خبر : 19293
امتیاز شما برای این خبر: