سه شنبه 03 خرداد
نسخه آزمایشی
1401/01/20

تاكید معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اهواز بر توسعه صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی صنایع استان

تاكید معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اهواز بر توسعه صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی صنایع استان

دکتر رضا گنجی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بر توسعه شکر دارویی استان به جای شکر ساده و نگاه صادرات محور، برای ارز آوری تاکید کرد.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه عوم پزشکی اهواز، دکتر رضا گنجی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به همراه دکتر سید محمدعلی نوری مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده های  خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو
 صبح امروز شنبه 20 فروردین ماه جاری در  جلسه ای با جمال سعودی سرپرست مدیریت عامل شرکت کشت و صنعت حکیم فارابی که در معاونت غذا و داروی اهواز برگزار شد، ضمن تاکید بر بر توسعه شکر دارویی استان گفت: خوشبختانه با هدف  تنوع و توسعه محصول و ایجاد ارزش افزوده و همچنین جلوگیری از وابستگی کشور، این محصول دارویی در شرکت کشت و صنعت حکیم فارابی، تولید شده است که جای قدردانی دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه اقدامات این شرکت برای الزام صنایع دارویی برای استفاده از شکر دارویی افزود:  برای حل این مسئله مکاتبات و پیگیری‌های با وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروی کشور  انجام  می دهیم تا صنایع دارویی کشور به استفاده از این محصول دارویی ملزم شوند.
دکتر گنجی در پایان گفت:  در کنار تولیدِ دانش‌‌‌محور و گام برداشتن در مسیر خودکفایی، ایجاد اشتغال دستاورد چشمگیر این صنعت است که امنیت پایدار در منطقه را به ارمغان می آورد.
دکتر سید محمدعلی نوری مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده های  خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو نیز در این جلسه گفت: می بایست از طرح‌های دانش‌بنیان برای افزایش بهره‌وری در صنعت نیشکر به صورت مطلوب و شایسته ای استفاده شود.
وی با  بیان اینکه چند سالی است که «تولید» با تدبیر رهبر انقلاب به عنوان شعار سال انتخاب می‌شود، یادآور شد: امسال نیز رهبر انقلاب بر تولیدِ دانش‌بنیان بر مبنای اشتغال‌آفرینی تاکید فراوانی داشتند به همین دلیل این شرکت باید با بهره‌گیری از محققان و پژوهش‌گران دانشگاه های استان، تلاش‌های موثری برای بهره‌وری نیشکر در همه بخش‌ها انجام دهد.
جمال سعودی سرپرست مدیریت عامل شرکت کشت و صنعت حکیم فارابی هم دراین جلسه با بیان اینکه شرکت توسعه نیشکر تنها تولید کننده شکر دارویی در غرب آسیا است، افزود: خوشبختانه این شرکت میتواند  گام مهمی در راستای خودکفایی کشور و بی نیازی از واردات شکر دارویی بردارد.
وی با اشاره به اینکه  نیاز کشور به شکر دارویی 12 هزار تن در سال است و کارخانه شکر دارویی کشت و صنعت حکیم فارابی ظرفیت تولید 15 هزار تن شکر دارویی در سال را دارد. اما در حال حاضر ۳۰۰۰ تن تولید داریم که امیدواریم با حمایت ها و پیگیری معاونت این ظرفیت افزایش یابد./

شناسه خبر : 19290
امتیاز شما برای این خبر: