پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1401/01/17

بازرسی از 26 داروخانه و 12 عطاری دزفول در نوروز 1401

بازرسی از 26 داروخانه و 12 عطاری دزفول در نوروز 1401

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: عملکرد و فعالیت این معاونت در حوزه های دارو، غذا، آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و تجهیزات پزشکی در ایام نوروز 1401 اعلام شد.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو ،داود سلمانپور، در حوزه دارو اظهار داشت:پیگیری در خصوص تأمین شیرخشک های متابولیک (نئوکیت و کومیداژن) و آپتامیل های خاص جهت ذخیره سازی و تأمین نیاز متقاضیان در ایام نوروزی از سازمان غذا و دارو صورت گرفت.
 
دکتر سلمانپور ادامه داد: برای تهیه شیرخشک های متابولیک موردنیاز در ایام نوروز از داروخانه شبانه روزی منتخب، با والدین 17 شیرخوار تماس تلفنی برقرار شده است.
 
وی افزود: در ایام نوروز از داروخانه های بیمارستان های بزرگ دزفول و آیت اله نبوی (ره) و همچنین 26 داروخانه، 12 عطاری و 5 سوپرمارکت به صورت سرزده بازرسی شد.
  
معاون غذا و دارو خبر داد: طی بازرسی های مشترک با اداره تعزیرات حکومتی از سطح شهر داروهای غیرمجاز و قاچاق از یک سوپرمارکت و تعدادی کالاهای سلامت محور غیرمجاز از یک عمده فروشی توقیف گردید.
 
دکتر سلمانپور در حوزه مدیریت غذا بیان داشت: 27 مورد گواهی بهداشت صادرات محصولات واحدهای تولیدی تحت نظارت به ارزش 503 هزار کیلوگرم (503 تن) صادر گردید.
 
وی افزود: 14 مورد بازرسی از شرکتها و واحدهای تولیدی تحت نظارت و همچنین 5 نوبت بازرسی تحت ابلاغیه کمپین تشدید نظارت عرضه در نوروز سازمان غذا و دارو از سطح هایپرمارکت های دزفول انجام شده است.
 
وی افزود: جلسه کمیته فنی صدور پروانه ساخت محصول جدید و تمدید تعداد 7 پروانه ساخت محصول منقضی شده برگزار گردید.
 
دکتر سلمانپور گفت:به 4 فقره شکایت از محصولات غذایی واحدهای تولیدی در سطح بازار رسیدگی شد و به 2 واحد تولیدی اخطاریه کتبی صادر گردید.
 
معاون غذا و دارو در حوزه آزمایشگاه کنترل مواد غذایی اظهار داشت:در طول زمان طرح نوروزی (20 اسفندماه 1400 الی 15 فروردین ماه 1401)، 11 مورد نمونه برداری از محصولات شرکتها و واحدهای تولیدی تحت نظارت دانشگاه جهت انجام آزمون های کنترل کیفیت به آزمایشگاه این معاونت ارجاع شده است.
 
وی افزود:در این طرح نوروزی با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه بیش از 220 نمونه از انواع غذاهای پخته شده و فست فود، شیرینی، بستنی، آجلیل، روغن های مصرفی و غیره در آزمایشگاه این معاونت مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت.
 
دکتر سلمانپور در حوزه تجهیزات پزشکی بیان داشت: بازدیدهای نوروزی شامل 2 مرحله از واحد تجهیزات و انبار ملزومات پزشکی بیمارستان بزرگ دزفول، 15مورد از اصناف تجهیزات پزشکی و 3 مورد از کارگاه های تولید ماسک سه لایه،N95 شهرستان دزفول می باشند.
 
وی در پایان گفت:5 نمونه از ماسکهای موجود در سطح بازار جهت انجام آزمون های کنترل کیفی به آزمایشگاه کنترل کیفی سازمان غذا و دارو ارسال شده است.
 


شناسه خبر : 19281
امتیاز شما برای این خبر: