پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1401/01/06
توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان صورت گرفت؛

تشدید نظارت های نوروزی در هوای برفی از خطوط تولید محصولات غذایی، آشامیدنی و بهداشتی واحدهای تولیدی

تشدید نظارت های نوروزی در هوای برفی از خطوط تولید محصولات غذایی، آشامیدنی و بهداشتی واحدهای تولیدی

مدیر نظارت بر موادغذایی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تشدید نظارت های نوروزی بر خطوط تولید محصولات غذایی،آشامیدنی و بهداشتی توسط کارشناسان این معاونت خبر داد.


به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ مهندس علیرضا نجفی مدیر اداره نظارت بر امور فراورده های غذایی،آشامیدنی و بهداشتی از تشدید نظارت های نوروزی بر خطوط تولید محصولات غذایی،آشامیدنی و بهداشتی توسط کارشناسان این معاونت خبر داد.
مهندس نجفی اظهار کرد: با توجه به شرایط حساس کنونی و لزوم نظارت هرچه بیشتر و بهتر در امر ارائه خدمات رسانی به مردم عزیز کشورمان کارشناسان معاونت غذا و دارو طبق برنامه های تنظیم شده در تمامی ایام تعطیلات نوروز1401 مشغول فعالیت و خدمت رسانی به شهروندان می باشند.
مهندس نجفی در پایان افزود: کارشناسان معاونت غذا و دارو در راستای تشدید نظارت های نوروزی ، ضمن بازرسی از واحدهای تولیدی در صورت مشاهده عدم انطباق های فنی - بهداشتی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای مبارزه با موج ششم کرونا به صورت برخط در سامانه بازرسی کشوری aduit ثبت و اقدامات قانونی لازم را انجام خواهند داد.

شناسه خبر : 19250
امتیاز شما برای این خبر: