پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1401/01/06
معاون غذا و دارو اراک مطرح کرد؛

انجام ۱۰۵ بازدید از داروخانه ها و واحد های تولید و عرضه مواد غذایی و آرایشی تا پنجمین روز از بهار ۱۴۰۱

انجام ۱۰۵ بازدید از داروخانه ها و واحد های تولید و عرضه مواد غذایی و آرایشی تا پنجمین روز از بهار ۱۴۰۱

معاون غذا و دارو اراک گفت: تا پنجمین روز از طرح سلامت نوروزی ۱۰۵ مورد بازدید از داروخانه ها و واحدهای تولید و عرضه مواد غذایی و آرایشی توسط کارشناسان غذا و دارو معاونت غذا و دارو انجام گرفت.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: با آغاز اجرای طرح ستاد نوروزی از ۲۵ اسفندماه سال گذشته  ، تشدید نظارت و بازرسی از اماکن دارویی و تولیدات مواد غذایی در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

دکتر عباس علیمرادیان افزود: این طرح با تشکیل ۳ اکیپ شامل بازرسی از داروخانه ها خصوصی و دولتی، بازرسی از مراکز تولید مواد غذایی،بازرسی از فروشگاههای عرضه لوازم آرایشی بهداشتی و همچنین تشکیل کشیک آزمایشگاه مواد غذایی و آرایشی که توسط بازرسان بهداشتی و نظارتی بر مواد غذایی انجام می شود، اجرا شد وی اظهار داشت: از ابتدای اجرای ستاد نوروزی از مراکز دارویی (خصوصی و دولتی) بازدید و بازرسی به عمل آمده و جمعا ۵۷ مورد بازدید از داروخانه ها صورت گرفته که ۴۰ مورد از داروخانه های خصوصی و شبانه و ۱۷ مورد از داروخانه های دولتی بوده است و در هیچ یک از مراکز دارویی مشکل دارویی مشاهده نگردید.


معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان کرد: از واحدهای تولید مواد غذایی و مراکز عرضه لوازم آرایشی بهداشتی نیز ۴۸ مورد بازدید صورت گرفته که ۳۰ مورد از واحدهای تولید مواد غذایی و ۱۸ مورد از عرضه کنندگان لوازم آرایشی بهداشتی بوده است.

عضو هئیت علمی دانشگاه بیان کرد: در طول این مدت، ۹۰ نمونه ارسال شده به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی از طرف معاونت بهداشتی و اداره نظارت بر مواد غذایی نیز مورد کنترل قرار گرفته است و ۱۴۶ تعداد آزمون های بر روی نمونه ها انجام شده است.


شناسه خبر : 19249
امتیاز شما برای این خبر: