پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1401/01/07
کارشناس مديریت دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول :

توصیه های دارویی در سفرهای نوروزی

توصیه های دارویی در سفرهای نوروزی

کارشناس مديریت دارویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اعلام کرد: شهروندان و کلیه مسافران ایام نوروزی 1401 توصیه های دارویی و عوامل پیشگیری از مسمومیت ها را مدنظر قرار دهند.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو،الناز بهروز،اظهار داشت: مسافران عزیز می بایست در طی سفر، داروهای خود را همراه داشته باشند چون ممکن است برای تهیه دارو دچار مشکل شوند.
 
دکتر بهروز گفت:برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا و انتشار آن به دیگران می بایست واکسن کرونا و یادآورهای آن تزریق شده باشد.
 
دکتر الناز بهروز افزود:اگر احتمال می دهید در طول سفر دچار سرگيجه و حالت تهوع می شوید نيم ساعت قبل از شروع سفر 1 يا 2 قرص 50 ميلی گرمی ديمن هيدرينات با تكرار يک قرص در هر 4 تا 6 ساعت يكبار در طول سفر از بروز آن عوارض جلوگیری نمود.
 
وی افزود:جهت پيشگيری از گزش حشرات در محيط های گرم، مرطوب و استوایی، پشه بند، حشره كش های خانگي و يا پماد و اسپری دافع حشرات همراه داشته باشند.
 
دکتر بهروز ادامه داد:همراه داشتن جعبه كمک های اوليه و همچنین اقلام مورد نیاز نوزادان مثل پوشک، شيرخشک شيرخوار، درجه تب، داروهای بدون نسخه مانند شربت تب بر، شربت سرماخوردگی، قطره و يا شربت مولتي ويتامين و آهن، پماد سوختگی، پنبه و گاز استریل و غیره در طول سفر ضروری می باشد.
 
وی افزود: هیچگاه داروها را در اتومبيلی كه زير نور آفتاب پارک شده و يا در پشت شيشه عقب اتومبيل (حتی در زمستان) قرار ندهيد. داروهای يخچالی را همراه با یخ و یا در داخل ظروفی که دارو را خنک نگه می دارند حمل نماييد.
 
در پایان دکتر بهروز تأکید کرد: بیماران مبتلا به فشارخون بالا بهتر است دستگاه فشارسنج و داروهای بیمار همراه باشد و همچنین از مصرف مواد غذایی حاوی نمک مانند آجیل و تنقلات و مواد غذایی چرب خودداری شود.
 شناسه خبر : 19238
امتیاز شما برای این خبر: