سه شنبه 03 خرداد
نسخه آزمایشی
1400/12/26

لیست داروخانه های مشارکت کننده در پویش «دارو زباله نیست»/ جمع آوری و امحاء اصولی داروها برای جلوگیری از آسیب به محیط زیست

لیست داروخانه های مشارکت کننده در پویش «دارو زباله نیست»/ جمع آوری و امحاء اصولی داروها برای جلوگیری از آسیب به محیط زیست

مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده‌های سلامت محورسازمان غذا و دارو با اشاره به آغاز پویش ملی «دارو زباله نیست» از 15 اسفند 1400 تا 15 فرودین 1401، گفت: 93 داروخانه سطح شهر تهران که در این پویش مشارکت دارند داروهای تاریخ مصرف گذشته و بلااستفاده را از مردم تحویل گرفته و براساس پروتکل برای امحاء تحویل می دهند.

دکتر  نوشین محمد حسینی در گفت و گو با ایفدانا، پویش «دارو زباله نیست» به منظور جلوگیری از آسیب به طبیعت و محیط زیست و امحاء اصولی دارو در حال اجراست و شهروندان تهرانی می توانند داروهای تاریخ مصرف گذشته و بلااستفاده خود را به داروخانه های منتخب تحویل دهند.

وی افزود: دارویی که از داروخانه و نظارت داروساز خارج می شود، دیگر قابل مصرف نیست. مگر صرفا برای کسی که دارو برایش تجویز شده و آموزش کافی را برای مصرف دارو دریافت کرده است. در غیر این صورت دارویی که تحت نظارت داروساز نبوده، به هیچ عنوان قابل مصرف نیست. بنابراین هیچ دارو خریداری شده ای، قابل برگشت به داروخانه یا هیچ مرکز دیگری نیست، مگر به منظور  امحاء آن.

برای مشاهده لیست داروخانه های مشارکت کننده در پویش «دارو زباله نیست» روی لینک زیر کلیک کنید.
لیست-نهایی-داروخانه_های-منتخب-(1)

شناسه خبر : 19236
امتیاز شما برای این خبر: