پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1400/12/16
دکتر محدثه نجاری، رییس اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو زاهدان:

ماسک های پزشکی مجاز، واجد برچسب اصالت و سلامت هستند

ماسک های پزشکی مجاز، واجد برچسب اصالت و سلامت هستند

رییس اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو زاهدان گفت: ماسک های پزشکی که در داروخانه ها ویا فروشگاه های کالا پزشکی عرضه می شوند، باید دارای برچسب کنترل اصالت و سلامت باشند.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو زاهدان- دکتر محدثه نجاری افزود: مصرف کننده با خراش لایه محافظ برچسب و ارسال کد 16 رقمی مربوطه بصورت پیامک به شماره اختصاصی20008822 ، می تواند از سلامت و اصالت کالای خریداری شده، مطمئن شود.
 
وی ادامه داد: علاوه بر برچسب اصالت و سلامت، بر روی بسته بندی ماسک، بایستی مشخصات کامل تولید کننده، تاریخ تولید و انقضاء محصول نیز درج شده باشد.
 
دکتر نجاری تصریح کرد: ماسک های فاقد برچسب اصالت و سلامت که توسط برخی افراد سودجو به فروش می رسند، از لحاظ کیفیت و ایمنی در سطح پایینی قرار دارند و به هیچ عنوان مورد تایید نمی باشند.

 رییس اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو زاهدان از هم استانی های گرامی خواست درصورت مشاهده عرضه ماسک فاقد برچسب اصالت در داروخانه ها و فروشگاه های کالا پزشکی، موضوع را از طریق شماره تلفن مستقیم 33372063  گزارش نمایند.


شناسه خبر : 19186
امتیاز شما برای این خبر: