پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1400/12/16

تشكیل كمیته تخصصی مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت در معاونت غذا و داروی اهواز

تشكیل كمیته تخصصی مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت در معاونت غذا و داروی اهواز

کمیته تخصصی مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تشکیل شد.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز،  دوشنبه نهم اسفندماه جاری کمیته تخصصی مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت با حضور اعضای کمیته تخصصی و صاحبان شرکت ها و کارگاههای تولید ماسک استان در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تشکیل شد.

در این جلسه مصوبات زیر در این کمیته مطرح و  بر لزوم انجام آنها تاکید شد.

ابتدا مقرر شد؛ دانشگاه علوم پزشکی لیست شرکت های تولید ماسک را که تمامی مقررات مربوط به فرایند تولید و برچسب اصالت را رعایت کرده اند، تهیه و به سازمان صمت و کمیسیون مبارزه با قاچاق استان ارسال کند، همچنبن موظف شد؛ لیست شرکت های تولیدی دارای صلاحیت را برای تهیه ماسک بهداشتی و قانونی، به شرکت های پخش، داروخانه ها، تجهیزات پزشکی و غیره ابلاغ کند و بازرسی های لازم را به منظور تذکرات ارشادی در مرحله اول از سطح عرضه، داروخانه ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی به منظور عدم عرضه ماسک فاقد کیفیت و فاقد برچسب و ترغیب به خرید و استفاده ماسک های برچسب دار انجام دهد.

همچنین مصوب شد؛دانشگاه علوم پزشکی از طریق رسانه ها به ویژه صدا و سیما نسبت به اطلاع رسانی به جامعه در زمینه ماسک های تقلبی و نامرغوب و نحوه تشخیص و کنترل اصالت محصول به وسیله برچسب اصالت انجام دهد.

در ادامه سازمان صمت مکلف شد؛ لیست شرکت های دارای صلاحیت تولید ماسک دارای برچسب اصالت را برای خرید توسط ادارات و مردم در شهرستان ها و کنترل سطح عرضه به منظور جلوگیری از توزیع ماسک های نامرغوب به تمامی شهرستان های استان ابلاغ کند و شرکت های تولید کننده ماسک، نسبت به پیگیری فرایند الصاق برچسب اصالت اقدام و فرایند را تسریع کنند.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی موظف شد؛ با استفاده از ظرفیت ستاد کرونای استان اقدام به ارسال نامه و معرفی شرکت های معتبر و دارای صلاحیت تولید ماسک استان به تمامی دستگاه های اجرایی کند.
در ادامه مقرر شد؛ دبیرخانه کمیسیون، شرکت های دارای اعتبار و صلاحیت دار تولید ماسک استان را به دستگاه‌های اجرایی استان و فرمانداری ها به منظور خرید ماسک و حمایت از تولید معرفی شوند.

گشت های مشترک توسط سازمان صمت و دانشگاه علوم پزشکی از سطح عرضه انجام شود، در مرحله اول صرفا به صورت ارشادی اقدام شود.


شناسه خبر : 19185
امتیاز شما برای این خبر: