پنجشنبه 16 تیر
نسخه آزمایشی
1400/12/04

ارسال مستندات 2 واکسن داخلی علیه سویه اومیکرون برای دریافت کد اخلاق

ارسال مستندات 2 واکسن داخلی علیه سویه اومیکرون برای دریافت کد اخلاق

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو از ارسال مستندات 2 واکسن تولید داخل علیه سویه اومیکرون برای دریافت کد اخلاق خبر داد.

دکتر بهرام دارایی در گفت و گو با ایفدانا اظهار کرد: دو شرکت تولید کننده واکسن داخلی، با پلت فرم‌های inactive و نوترکیب براساس استاندارد انجام مطالعات سویه های جدید منتشره توسط سازمان غذا و دارو اقدام به طراحی مطالعه واکسن های تولید شده علیه سویه جدید امیکرون کرده اند.

وی افزود: کارشناسی روند انجام مطالعات پیش بالینی و روند طراحی مطالعات بالینی تحت نظارت کارشناسان سازمان غذا و دارو و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه ها انجام و در اختیار کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیستی به منظور صدور کد اخلاق قرار گرفته است.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: سازمان غذا و داروی ایران همانند آژانس دارویی اتحادیه اروپا و FDA ایالات متحده، استاندارد انجام مطالعات تولید واکسن برای سویه های جدید کرونا را منتشر نموده و هم اکنون این دو شرکت تولیدکننده واکسن داخلی تحت نظارت های این سازمان اقدام به تولید واکسن علیه سویه امیکرون نموده و منتظر اخذ کد اخلاق از کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیستی می باشند تا مطالعه بالینی محصول خود را تحت نظارت سازمان غذا و دارو آغاز کنند. 

به گفته وی سازمان غذا و دارو پس از اتمام مطالعه و دریافت داده های آن و انجام ارزیابی های لازم، نتایج داوری کارشناسان و اعضای کمیته مطالعات بالینی را جهت تصمیم گیری به کمیته ملی واکسن اعلام خواهد کرد.

شناسه خبر : 19163
امتیاز شما برای این خبر: