پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1400/11/25

برگزاری وبینار دومین کمیته مدیریت بیماری کرونا در موج ششم

برگزاری وبینار دومین کمیته مدیریت بیماری کرونا در موج ششم

دومین کمیته مدیریت بیماری کرونا با حضور مدیران واحد دارو و تجهیزات معاونت غذا و دارو، مدیران شبکه های بهداشت و درمان ، روسای بیمارستان های استان به منظور بررسی مشکلات مراکز درمانی و بیمارستان ها برگزار شد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو گیلان، در این جلسه مهندس مهشاد روشنفکرمدیر اداره تجهیزات پزشکی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مراکز درمانی و بیمارستان ها هم زمان با شیوع گسترده سویه امیکرون در استان بیان کرد:

طی بازدیدهای مستمر کارشناسان ستادی اداره نظارت بر تجهیزات ، وضعیت موجودی اقلام حفاظت فردی و اکسیژن سازها در مراکز درمانی و بیمارستان ها بررسی شد و در خصوص کمبود لوازم حفاظت فردی( گان ، دستکش، ماسک N95 و ...) در مراکز درمانی و بیمارستان ها مقرر گردید پیگیری های لازم انجام شود ، همچنین اقداماتی در خصوص فعال سازی مود اطفال در ونتیلاتورهای موجود در بیمارستان ها و آموزش لازم در این خصوص در اختیار مراکز قرار گرفته و ظرفیت پذیرش برای بیماران نوزاد و اطفال بررسی شد.

در ادامه خانم دکتر شاهرخی مدیر اداره دارو ومخدر نیز در خصوص تامین داروهای مورد نیاز عنوان کرد: طی اقدامات انجام شده توسط معاونت غذا و دارو از شرکت های توزیع کننده سرم و اقلام دارویی مورد نیاز بیماری کرونا بازدید شده و نیاز مراکز درمانی توسط مسئولین فنی به صورت روزانه پیگیری می شود . طبق دستورالعمل سازمان ، تامین داروها به صورت مقطعی و توزیع داروها به صورت مویرگی انجام می شود.

وی در پایان گفت: در خصوص صدور مجوز تاسیس داروخانه های سرپایی طبق دستورالعمل ، مراحل ثبت درخواست مجوز به صورت فیلم آموزشی در اختیار مراکز درمانی قرار خواهد گرفت./


شناسه خبر : 19131
امتیاز شما برای این خبر: