سه شنبه 03 خرداد
نسخه آزمایشی
1400/11/22

حمایت وزارت بهداشت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت/ تلاش برای صادرات تجهیزات پزشکی پس از تامین نیاز داخل

حمایت وزارت بهداشت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت/ تلاش برای صادرات تجهیزات پزشکی پس از تامین نیاز داخل

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سیاست وزارت بهداشت حمایت از تمامی جوانان و دانشمندان فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان است، باید به وضعیتی برسیم که بسیاری از این تجهیزات تولید داخل را پس از تامین نیاز داخلی به خارج نیز صادر کنیم.


به گزارش ایفدانا، دکتر بهرام عین‌الهی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان، اظهار کرد: دستاوردهای بزرگی در حوزه بهداشت و درمان محقق شده است و خوشبختانه امروز تقریباً در تولید اکثر امکانات پزشکی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم که باید به مردم معرفی شود.

وی با اشاره به تولید تجهیزات پزشکی در داخل کشور گفت: با تلاش دانشمندان و نخبگان کشور در حال حاضر پیشرفته‌ترین مانیتورها و ونتیلاتورهایی که در درمان بیماران مبتلا به کرونا استفاده می‌شود، در داخل تولید می‌شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: در تولید سایر تجهیزات مورد نیاز، مانند تولید ایمپلنت های دندانی، تجهیزات اورژانس و تجهیزاتی که علائم حیاتی بیمار را به مرکز کنترل و تشخیص ارسال می‌کند(تله مدیسین) نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب توانسیم ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز کشور را در داخل تامین کنیم که با همت داروسازان و تلاش فعالان این صنعت در شرایط این تحریم‌های ناجوانمردانه علیه مردم ما، کارساز بوده است.

دکتر عین‌الهی تاکید کرد: علیرغم اینکه امروز درگیر بیماری کرونا هستیم، همین دستگاه‌های تولید داخل که در گذشته از خارج وارد می‌شد،  با تلاش دانشمندان در داخل تولید شده است.

وی سیاست وزارت بهداشت را حمایت از  تمامی جوانان و دانشمندان فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: باید به وضعیتی برسیم که بسیاری از این تجهیزات تولید داخل را پس از تامین نیاز داخلی به خارج نیز صادر کنیم.

شناسه خبر : 19121
امتیاز شما برای این خبر: