پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1400/11/17

برگزاری وبینار کمیته مدیریت بیماری کرونا در موج ششم

برگزاری وبینار کمیته مدیریت بیماری کرونا در موج ششم

کمیته مدیریت بیماری کرونا با حضور دکتر سید مهدی موسوی، معاون غذا و دارو دانشگاه گیلان برگزار شد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو گیلان، کمیته مدیریت بیماری کرونا با حضور دکتر سید مهدی موسوی، معاون غذا و دارو دانشگاه گیلان برگزار شد.

در این جلسه دکتر موسوی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شبانه روزی  روسای بیمارستان ها ، مراکز درمانی و مدیران شبکه های استان در خصوص موج ششم کرونا و شیوع گسترده سویه امیکرون در استان بیان کرد: در ارتباط با تامین سرم و داروهای مرتبط با کووید-19 در استان کمبود جدی وجود ندارد و تمهیدات لازم در خصوص تامین لوازم حفاظت فردی انجام شده است.

دکتر موسوی ضمن بیان ضرورت توجه به تجهیزات مرتبط با اکسیژن سازها و ونتیلاتورها تاکید کرد: به منظور جلوگیری از هدر رفت منابع مورد نیاز در روند خدمت رسانی به بیماران، توجه به دستورالعمل های(گاید لاین) معاونت درمان وزارت بهداشت به منظور کنترل بهتر شرایط الزامی می باشد و از تجویز غیرضروری داروها اجتناب شود.

دکتر موسوی ادامه داد: با توجه به این که سرعت انتشار سویه امیکرون بسیار بیش تر از گونه ی دلتا می باشد و روند بیماران بستری رو به افزایش است،+ لازم است تیم های مدیریت اجرایی تمهیدات لازم برای مقابله با موج ششم را آماده نمایند.

وی در پایان افزود: نظارت مستمر بر شرکت های پخش دارو و داروخانه های سطح استان به منظور تامین داروی مورد نیاز بیماران سرپایی و بستری به صورت شبانه روزی انجام می شود.

لازم به ذکر است به شهروندان توصیه می شود اصول پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا مانند ماسک زدن، رعایت فاصله فیزیکی، تهویه مناسب هوای محیط را مورد توجه قرار دهند و تزریق دوز سوم واکسن را جدی بگیرند./


شناسه خبر : 19093
امتیاز شما برای این خبر: