پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1400/11/17

برگزاری دوره ی آموزشی توجیهی و کاربردی اصول کار با دستگاه ونتیلاتور

برگزاری دوره ی آموزشی توجیهی و کاربردی اصول کار با دستگاه ونتیلاتور

به همت اداره کل تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو گیلان ؛ در راستای توانمند سازی پرستاران شاغل در بیمارستان های دولتی و خصوصی دوره ی آموزشی توجیهی و کاربردی با دستگاه ونتیلاتور در مرکز آموزشی ، درمانی و پژوهشی الزهرا رشت برگزار شد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان، این دوره ی آموزشی یک روزه با حضور کارشناسان تجهیزات پزشکی ، پرستاران و سرپرستاران بیمارستان های دولتی و خصوصی سراسر استان در سالن اجتماعات مرکز آموزشی ، درمانی و پژوهشی الزهرا  با رعایت پروتکل های بهداشتی مرتبط با پیشگیری از بیماری کرونا برگزار شد.

در این دوره ی آموزشی مطالبی پیرامون آماده سازی و نحوه کار با دستگاه ونتیلاتور، تنظیمات دستگاه، اصول تنفس دهی، پارامترهای اندازه گیری شده، مانورهای تنفسی،آلارم های دستگاه، نگهداری دستگاه و عیب یابی مطرح شد.

شایان ذکر است،‌ ونتیلاتور دستگاهی است که کار تنفس را برای بیمارانی که به طور موقت یا دائم دچار مشکلات تنفسی هستند انجام می دهد. ‌ دستگاه ونتیلاتور اکسیژن و هوا را به میزان مورد نیاز برای بدن با هم ترکیب نموده ، سپس آن را توسط لوله های مخصوصی تحت عنوان "مدار تنفسی" به بیمار تحویل می دهد . گاز (هوا) موجود در ونتیلاتور قبل از تحویل به بیمار ، تبدیل به بخار مرطوب شده و سپس از طریق مدار تنفسی منتقل می شود./شناسه خبر : 19092
امتیاز شما برای این خبر: