پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1400/11/10

تشدید نظارت بر شیوه توزیع اقلام دارویی در بین داروخانه ها در ماه های پایانی سال

تشدید نظارت بر شیوه توزیع اقلام دارویی در بین داروخانه ها در ماه های پایانی سال

مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از تشدید طرح نظارت بر نحوه توزیع اقلام دارویی با برنامه ريزي و تشکيل تيم هاي بازرسي از داروخانه ها و شرکت های پخش در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد.


به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو زاهدان- دکتر سینا شهرکی گفت: در راستای صیانت از حقوق عامه مردم و رعایت عدالت در توزیع اقلام دارویی، شرکت های پخش موظفند اقلام دارویی را بصورت عادلانه در بین تمامی داروخانه ها توزیع نمایند.

وی افزود: توزیع دارو با استفاده از روش های غیرمتعارف مانند سبد فروشی یا فروش داروهای سهمیه ای و خاص در ازای خرید سایر داروها و همچنین تبعیض در توزیع دارو بین داروخانه ها، خلاف آیین نامه و ممنوع می باشد.

دکتر شهرکی تاکید داشت: در رابطه با اقلام دارویی خاص و سهمیه بندی شده، شرکت پخش مکلف به رعایت بخشنامه ها و دستورالعمل ابلاغی معاونت غذا و دارو می باشد و مسئولیت حسن اجرای آنها با مدیر شرکت پخش می باشد.

مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: در حال حاضر140 باب داروخانه و 30 شرکت پخش در منطقه جغرافیایی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعالیت دارند.

شناسه خبر : 19077
امتیاز شما برای این خبر: