شنبه 22 مرداد
نسخه آزمایشی
1400/11/05

کشف 32 قلم کالای غیرمجاز و مخدر از عطاری های گیلان در دی ماه

کشف 32 قلم کالای غیرمجاز و مخدر از عطاری های گیلان در دی ماه

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فراورده های طبیعی- سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خلاصه اقدامات انجام شده آن اداره را در دی ماه سال 1400 اعلام کرد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو گیلان،  دکتر افشین جهش، رئیس اداره نظارت و ارزیابی فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه گیلان، اظهار کرد: طی بازرسی از واحدهای تحت پوشش معاونت در دی ماه 1400،تعداد 40 فقره بازدید از داروخانه ها، 24 فقره بازدید از عطاری ها، 17 فقره بازدید از باشگاه ها و 9 فقره بازدید از شرکت های پخش تحت نظارت این اداره صورت پذیرفت.

وی افزود: همچنین طی گشت مشترک کارشناسان اداره نظارت و ارزیابی فراورده های طبیعی-سنتی و مکمل به همراه بازرسان تعزیرات و اتاق اصناف طی دی ماه سال جاری، از واحدهای عطاری در سطح شهر، تعداد 32 قلم کالای غیرمجاز و مخدر( متادون، ترامادول و...) از دو واحد عطاری کشف و ضبط گردید و واحدهای متخلف به مراجع قانونی ذیربط معرفی شدند.

شایان ذکر است، بازرسی های این واحد جهت پیشگیری و مبارزه با عرضه هر گونه داروهای غیرمجاز و قاچاق طبیعی، سنتی و مکمل در سطح عطاری ها به صورت هفتگی در حال انجام می باشد./


شناسه خبر : 19065
امتیاز شما برای این خبر: