سه شنبه 28 دی
نسخه آزمایشی
1400/10/07

اصلاح مسیر تخصیص ارز ترجیحی

اصلاح مسیر تخصیص ارز ترجیحی

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه با حمایت رئیس جمهور و وزیر بهداشت مسیر تخصیص ارز دولتی اصلاح می شود، گفت: در صورت تعیین تکلیف ارز ترجیحی، بحث صادرات را به صورت جدی تر پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش ایفدانا، دکتر بهرام دارایی در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل دارو با اشاره به اینکه در ۴۳ سال گذشته با همت وزارت بهداشت و معاونت غذا ودارو، کالاهای سلامت محور از جمله دارو و تجهیزات پزشکی تامین شده است، گفت:  با تدبیر دولت و همکاری مجلس شورای اسلامی، انشالله مسیر تخصیص ارز ترجیحی اصلاح خواهد شد.

وی با اشاره به شدت گرفت هجمه های نادرست و کذب علیه سازمان غذا و دارو افزود:  این جهت گیری ها به خاطر جریاناتی است که منافعشان با اصلاح مسیر تخصیص ارز دولتی به خطر افتاده است.
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اداره کل دارو به خاطر حساسیت بالایی که در تامین و دسترسی و همچنین نظارت بر کیفیت دارو دارد، وظیفه خطیری بر عهده دارد.

وی ادامه داد: تمام تلاشمان این است که تا پایان سال داروی مورد نیاز بیماران را تامین کنیم  و در صورت تعیین تکلیف ارز ترجیحی، بحث صادرات را به صورت جدی تر پیگیری خواهیم کرد.

دکتر دارایی با اشاره به لزوم اقدامات جدی و تلاش شبانه روزی در حوزه نظارت بر زنجیره تامین دارو، عنوان کرد: باید پیش بینی های لازم را در زمینه نیاز دارویی کشور داشته و نسبت به تامین آن اقدام کنیم.
وی با ابراز تشکر از دکتر محمدی گفت: حقیقتا ایشان طی این مدت زحمات شبانه روزی داشته  و تمام توان خود را برای حل مشکلات دارویی مردم گذاشتند که همچنان از تجربیات خوب ایشان استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: عده ای در گذشته اقداماتی را انجام داده یا اظهاراتی داشتند که باعث تلقی نادرست از سازمان غذا ودارو شد که خوشبختانه این تلقی امروز بسیار کم رنگ شده است./

شناسه خبر : 18982
امتیاز شما برای این خبر: