جمعه 28 مرداد
نسخه آزمایشی
1400/10/05
معاون غذا و دارو اراک مطرح کرد؛

سالن های زیبایی حق فروش هیچ نوع دارویی ندارند

سالن های زیبایی حق فروش هیچ نوع دارویی ندارند

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: آرایشگاه ها و سالن های زیبایی حق هیچگونه فروش و تجویز دارو را ندارند.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان بیان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر فروش و استفاده از داروهای بی حسی، چاقی و لاغری در برخی از آرایشگاه‌ها متداول شده و افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه متصدیان و آرایشگران حق تجویز و یا استفاده از هیچگونه دارو و مکمل‌های دارویی را برای مراجعین ندارند، افزود: متاسفانه اینگونه اقدامات منجر به بروز بیماری‌های متعدد برای بانوان نیز شده است.

وی تاکید کرد: سالن‌های آرایش و زیبایی محل مناسبی برای خرید و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی نیست و عرضه آنها در چنین اماکنی تداخل صنفی بوده و ممنوع است.

دکتر علیمرادیان در ادامه خاطرنشان کرد: مراجعان توجه کنند که تمام لوازم آرایشی، بهداشتی وارداتی و خارجی مورد استفاده توسط متصدیان و آرایشگران مربوطه دارای برچسب اصالت و سلامت باشند و محصولات داخلی ساخت ایران دارای پروانه بهداشتی ساخت باشند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی و غیرمجاز دارای مقادیر بالای سرب و جیوه است که احتمال ابتلا به بیماری‌های بدخیم و سرطان را افزایش می‌دهند.

وی در پایان افزود: برخی آرایشگاه های زنانه در سطح استان خدماتی ارائه می دهند که دخالت در امور پزشکی محسوب شده و تخلف است و در صورت مشاهده و تکرار طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد./


شناسه خبر : 18967
امتیاز شما برای این خبر: