جمعه 28 مرداد
نسخه آزمایشی
1400/10/05
کارشناس مسئول اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو اراک گفت:

توصیه های تغذیه ای برای کارمندان

توصیه های تغذیه ای برای کارمندان

کارشناس مسئول اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ارا‌ک گفت: اهمیت به سلامت جسم و روح کارمندان و به ویژه توجه آنها به روش تغذیه ای خود می تواند منجر به افزایش تمرکز، کاهش مشکلات جسمانی و در نهایت افزایش رضایت و همچنین افزایش بازدهی در کار شود که در این مهم مصرف مواد غذایی باارزش یکی از مهم ترین اصول تاثیرگذار می باشد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، آیدا غفاری با اشاره به اینکه تغذیه مناسب  میتواند در فکر و جسم کارمندان تاثیر مستقیمی بگذارد، بیان کرد: به دنبال افزایش ساعت کاری کارمندان و در راستای افزایش احتمال ایجاد احساس گرسنگی و ضعف در ساعات بعد از ۱۳ برای کارمندان حوزه های ستادی توصیه می شود که این گروه به میزان لازم سالاد و سبزیجات و غذای مختصر همراه خود داشته باشند تا با مصرف آنها از ضعف و بیحالی جلوگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: کامندان می بایست حتی الامکان از مصرف بیسکوییت و انواع کیک در ساعات کاری اجتناب نمایند چرا که این محصولات به دلیل داشتن بیکربنات سدیم و کربوهیدرات های ساده، علاوه بر ریفلاکس معده منجر به چاقی نیز می شوند.

وی توصیه کرد: در میان وعده، مصرف میوه و‌ سبزیجات مفید و‌ کم کالری از جمله هویج، خیار، ساقه کرفس و سیب و غیره و مصرف مقدار کمی آجیل ترجیحا خام در میان وعده صبح، علاوه بر داشتن ارزش غذایی بالا، در رفع گرسنگی نیز مفید خواهند بود.

غفاری در پایان تاکید کرد: پیروی از یک الگوی غذایی سالم در محیط کار و توجه به روش تغذیه ای مناسب به ویژه با افزایش ساعت کاری نه تنها منجر به بهبود عملکرد و افزایش بازده کاری میشود بلکه از اضافه وزن و چاقی و ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها به ویژه در دوران اپیدمی کرونا پیشگیری میکند چرا که در این دوران تقویت سیستم ایمنی بسیار حائز اهمیت می باشد.


شناسه خبر : 18966
امتیاز شما برای این خبر: