جمعه 28 مرداد
نسخه آزمایشی
1400/10/01

توجه به سلامت محوری محصولات غذایی الزامی است

توجه به سلامت محوری محصولات غذایی الزامی است

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: توجه به سلامت محوری محصولات غذایی و نقش آن در سلامت مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دکترحسین برزگر با اشاره به ارزیابی شبکه بهداشت و درمان اندیمشک که امروز، چهارشنبه یکم دی ماه انجام شد، افزود: در این مرحله از ارزیابی، حوزه‌های غذا، دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی، طب سنتی و فرآورده‌های طبیعی بررسی شدند.توجه به سلامت محوری محصولات غذایی الزامی است

وی با بیان اینکه از کارخانه‌های مواد غذایی در شهرستان بازدید بعمل آمد، اظهار داشت: هدف از این بازدید‌ها اهمیت فوق العاده سلامت محصولات غذایی و نقش آن در سلامت مردم است.

بزرگر بیان کرد: در این بازدید ضمن بررسی خطوط تولید و محصولات مواد غذایی، مسائل و چالش‌های پیش رو در صنعت غذایی شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص مباحث و مسائل موجود بحث و تبادل نظر شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: این معاونت به منظور تحقق فرمایش‌های مقام معظم رهبری و توجه اکید به شعار امسال مبنی بر رفع موانع و چالش‌ها سعی دارد با کنار گذاشتن تشریفات اداری و بروکراسی‌های موجود یک ارتباط نزدیک و هدفمند با صاحبان صنایع ایجاد تا با بیان مشکلات و محدودیت‌های صنایع توسط صاحبان آن، نسبت به رفع آن اقدام کند.

این مقام مسئول بیان داشت: اجرای طرح‌های خوبی در زمینه تولید مواد غذایی و آشامیدنی در اندیمشک با حمایت و پیگیری مسئولان شهرستان، آینده خوبی را نوید می‌دهد که علاوه بر اشتغالزایی می‌تواند در زمینه امنیت و ایمنی غذایی نقش مهمی داشته باشد.

برزگر تصریح کرد: مسئولان استان خوزستان لازم أست تولید کنندگان را حمایت کنند تا از خام فروشی به سمت صنایع تبدیلی و فراوری شده برویم.


شناسه خبر : 18960
امتیاز شما برای این خبر: