جمعه 28 مرداد
نسخه آزمایشی
1400/09/27
آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار کرد:

برگزاری کارگاه آموزشی تئوری و عملی روش های استخراج و تشخیص رنگ

برگزاری کارگاه آموزشی تئوری و عملی  روش های استخراج و تشخیص رنگ

در راستای اجرای اولویت های آموزشی مداوم، دوره باز آموزی روشهای استخراج وتشخیص رنگها، توسط مدیریت آزمایشگاه کنترل معاونت غذا و دارو با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی 13و14 آذر 1400 در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران وآزمایشگاه شیمی موادغذایی برگزار گردید.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران-در راستای اجرای اولویت های آموزشی مداوم، دوره باز آموزی روشهای استخراج وتشخیص رنگها، توسط مدیریت آزمایشگاه کنترل معاونت غذا و دارو با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی 13و14 آذر 1400 در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران وآزمایشگاه شیمی موادغذایی برگزار گردید.
 
در این دوره که با تدریس مهندس رشیدی کارشناس مسئول بخش رنگ اداره کل آزمایشگاههای مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی برگزار گردید، کارشناسان مرتبط و فعال در بخش شیمی غذا و آرایشی و بهداشتی آزمایشگاه های کنترل معاونت غذا و دارو تهران و شهید بهشتی نیز حضور یافتند.
در بخش تئوری مهندس رشیدی، در خصوص نحوه استخراج رنگ در ماتریکس های متفاوت و شناسایی و تشخیص رنگها با روش های مختلف از جمله اسپکتروفتومتری نکات لازم را بیان فرمودند.
همچنین در بخش عملی دوره آموزشی مذکور، مدرس گرامی و کارشناسان در بخش شیمی غذا آزمایشگاه کنترل غذا و دارو حضور یافتند و آماده سازی نمونه های زعفران، بستنی زعفرانی، آبمیوه ها و نمونه های حاوی روغن، به طور عملی انجام و نکات لازم در حین انجام آزمون توضیح داده شد.


شناسه خبر : 18927
امتیاز شما برای این خبر: