سه شنبه 28 دی
نسخه آزمایشی
1400/09/10

توزیع 2600 قوطی انواع غذاهای ویژه و شیرخشک مخصوص بیماران متابولیکی در زاهدان

توزیع 2600 قوطی انواع غذاهای ویژه و شیرخشک مخصوص بیماران متابولیکی در زاهدان

از ابتدای سال جاری تاکنون، نزدیک به 2600 قوطی انواع غذاهای ویژه و شیرخشک مخصوص بیماران متابولیکی در منطقه تحت پوشش توزیع شده است.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو زاهدان- دکتر رضا کیخا، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب، گفت: زنجیره توزیع فرآورده های متابولیکی بصورت کاملا الکترونیکی می باشد و مشمولین پس از ثبت نام در سامانه کشوری برنامه ریزی بیماران متابولیک (www.metabolic.ttac.ir) فرآورده مورد نیاز خود را دریافت می دارند.

وی تصریح کرد: برای دریافت فرآورده نیازی به مراجعه بیمار به داروخانه نیست و فرآورده تجویز شده توسط پزشک متخصص، پس از تایید سازمان غذا و دارو، بصورت پستی به آدرس سرپرست بیمار ارسال می شود و بیمار، تنها هزینه مصوب فرآورده را می پردازد و هیچ هزینه اضافی به بیمار تحمیل نمی شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضمن اشاره به اینکه بیماری های متابولیک، بیماری هایی ارثی هستند که هضم نهایی یک یا چند ماده غذایی مانند پروتئین، قند یا چربی به دلیل نقص آنزیم در بدن نوزاد مختل می شود، افزود: از زمان راه اندازی سامانه تاکنون، بیش از 325 بیمار متابولیک ساکن در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این سامانه ثبت نام کرده اند.


شناسه خبر : 18851
امتیاز شما برای این خبر: