پنجشنبه 29 اردیبهشت
نسخه آزمایشی
1400/08/20

شعار دولت انقلابی؛ شفافیت و برخورد با فساد است

شعار دولت انقلابی؛ شفافیت و برخورد با فساد است

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو گفت: شعار دولت انقلابی؛ شفافیت و برخورد با فساد است و در این راستا تلاش می کنیم.


به گزارش ایفدانا، دکتر بهرام دارایی در خصوص مطلب عنوان شده  مبنی بر این که سازمان غذا و دارو هیچ علاقه ای ندارد که رانت دارو رو از بین ببرد، گفت: در مورد موضوع مطرح شده درخصوص یکی از مدیران دارویی سازمان باید بگویم که این مدیر در حدود ۲۰ سال پیش در سازمان غذا و دارو مشغول به کار بوده است و البته طوری درموردشان صحبت کردند که گویا الان هم در این سازمان در سمت مدیریت عالی مشغول به کارند، در حالی که  تاکید می کنم که این واقعیت ندارد و مدیر مورد اشاره در حال حاضر در این سازمان فعالیتی ندارد.

 

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو در ادامه  با اشاره به این که تغییرات در دولت و وزارت بهداشت طی مدت اخیر صورت گرفته است و وزیر بهداشت با وسواس خاص در حال انتصاب مدیران خود است، افزود: شعار دولت انقلابی هم شفافیت و برخورد با فساد است و ما در این راستا قدم برداشته ایم.

  

وی در ادامه با بیان این که برای این اظهارات و ادعا باید شاهد و استدلال خود را بیان کنند، افزود: جای سوال است با توجه به این که سیستم ما درحال اجرای برنامه های خود می باشد، چه نتیجه ای گرفته اند که عدم علاقه سازمان غذا و دارو به از بین بردن رانت دارو را مطرح کرده اند؟  ضمن اینکه مطلبی را که گفته اند مربوط به سالیان پیش است و یک نوع نقض غرض و مغالطه است.

 

دکتر دارایی درخصوص بحث مبارزه با فساد و شفافیت سازی نیز گفت: سازمان غذا و دارو عزم خود را در راستای اجرای این امر جزم کرده است  و این موضوع  در شکل  بازسازی و شفاف سازی فرایند هایی که این سازمان در قسمت های مختلف از جمله غذا، دارو و تجهیزات پزشکی با آن سرو کار دارد،  بروز می کند.

 

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو همچنین عنوان کرد: فرایند سازی های سازمان غذا و دارو براصل جلوگیری از رانت، انحصار گرایی، بی عدالتی و در جهت تامین حقوق مردم به عنوان مصرف کننده و همچنین ذینفعان اصلی و تولید کنندگان ما به عنوان کسانی که در سنگر خودکفایی و حفاظت نیازمندی های ملی ما گام بر می دارند،  مربوط می شود.

 

وی در ادامه تاکید کرد: لازم است این شفاف سازی ها در فرایندها و در بستر امن مکانیزه و در بستر  آی تی انجام گیرد که بارزترین آن در سیستم تی تک و رصد و پایش تمام فرایندها است که در صورت تکمیل فرایند ها، چرخه تامین و عرضه دارو به ثمر می رسد و نتایج آن را به خوبی خواهیم دید.

 

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو در ادامه گفت:  این سامانه ها به سامانه های فراسازمانی از جمله گمرک و مالیات،  سیستم های نظارتی و صنعت معدن و تجارت متصل است و باید یک همکاری بین بخشی صورت گیرد و تمرکز خود را در این زمینه بگذاریم.

 

دارایی یاد آور شد:  یکی مواردی که باید در این راستا صورت گیرد استفاده از کارشناسان و مدیرانی است که می شود به آنان اعتماد کرد و امور مهم را به دست آنان سپرد  و این  یکی از دغدغه های ماست، که در حال انجام همین تغییرات در سیستم سازمان غذا و دارو هستیم  اما چیزی که بسیار مهم است و باید به آن توجه کنیم حفظ حقوق مردم است که اگر جایی تضییع شده باشد باید پیگیرآن تا حصول نتیجه باشیم.

 

وی با اشاره به تاکید وزیر بهداشت در این خصوص گفت: ما موظفیم که حتما ارز ۴۲۰۰  تومانی که حق ملت است  و ما با این تحریم های ظالمانه درحال تامین آن هستیم را به دست مردم برسانیم، در حالی  که متاسفانه شاهدیم که به دست افرادی افتاده که کالا و دارو را با ارز آزاد محاسبه کردند و پولش را از مردم گرفتند، حتما پیگیر این موضوع هستیم و باید آنها را به مردم و مراجع ذی صلاح معرفی کنیم.

 

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو در ادامه افزود: مسلما افرادی که این کارها را کرده اند نگران و ناراحت شدند و تلاش هایی می کنند که حاشیه سازی کنند و افکار عمومی را از اصل موضوع منحرف کنند درحالی که قول می دهیم ما تا آخر کار پیگیر هستیم و این کار را به سرانجام خواهیم رساند. 

 

وی همچنین افزود: به هرحال بحث های حاشیه ای باعث می شود بخشی از انرژی سیستم هدر برود و مجبور می شویم که روی این مسائل تمرکز کنیم.

 

دکتر دارایی در پایان با بیان این که در واقع رانت و فساد یعنی اینکه شما ارز ۴۲۰۰ تومانی را بگیرید و کالا را با چند برابر قیمت ارز آزاد در اختیار تولید کننده و مصرف کننده قرار بدهید  و از جوابگویی نیز فرار کنید و از آنطرف هم به سیستم های نظارتی ، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو حمله و تهمت بزنید تا جهت افکار عمومی را منحرف کنید، تاکید کرد: این جواب نمی دهد و تمام تلاش خود را می کنیم تا حقوق مردم را  بازگردانیم و این گرانی را از دوش مردم بر داریم.

شناسه خبر : 18788
امتیاز شما برای این خبر: