سه شنبه 09 آذر
نسخه آزمایشی
1400/08/12

رویکرد فسادستیزی واکنش‌های اخیر را در پی داشت

رویکرد فسادستیزی واکنش‌های اخیر را در پی داشت

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: صاحب هیچ شرکت دارویی نیستم، به عنوان هیأت علمی در شرکت‌های دانش بنیان فعال بودم و قبل از پذیرش مسؤولیت از همه شرکت‌ها استعفا دادم.

به گزارش ایفدانا، دکتر بهرام دارایی با اعلام این که رویکرد فساد ستیزی جدید سازمان غذا و دارو واکنش‌های اخیر را در پی داشته است، افزود: حدود ۳۰ سال سابقه فساد ستیزی در حوزه غذا و دارو و کالا‌های سلامت محور دارم.

وی افزود: وقتی می‌خواهیم بپرسیم که ارز ترجیحی یا ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در کجا هزینه شده است که به دست مردم نرسیده طبیعی است واکنش‌های اینچنینی از طرف برخی ذینفعان طبیعی است.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: باید با کمک مجلس شورای اسلامی با تدوین قوانین و تصویب اساسنامه سازمان غذا و دارو در مسیر برچیدن بستر‌های فساد در حوزه کالا‌های سلامت محور گام برداریم.

وی  در حوزه غذا، دارو، تجهیزات پزشکی، مکمل‌های ورزشی و تغذیه ای، دارو‌های سنتی و طبیعی باید با کمک صاحب نظران دانشگاهی و تولید کنندگان مواد، قوانین و مصوبه‌های جدید را به دست آوریم که پیش نویس این قوانین و مصوبه‌ها به زودی به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: با الکترونیکی کردن شبکه‌ها در تلاشیم سامانه‌های مختلف نظارت پایش زنجیره تأمین کالا‌های سلامت محور را به یکدیگر متصل کنیم تا بتوانیم فرآیند چرخه تأمین از واردات و تولید تا عرضه را کنترل کرده و با تقویت سامانه تی تک هم می‌توانیم روزنه‌های فسادزا را شناسایی و کنترل کنیم.

وی تصریح کرد: ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را سرمنشأ بسیاری از مشکلات کشور به ویژه در حوزه سلامت محور دانست و افزود: برای رفع این مشکلات هم در کنار تلاش‌های حاکمیت، سازمان غذا و دارو نیز تدابیر و سناریو‌های مختلفی را پیش بینی کرده است./

شناسه خبر : 18756
امتیاز شما برای این خبر: