سه شنبه 28 دی
نسخه آزمایشی
1400/08/05

برگزاری مراسم تکریم و معارفه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد

برگزاری مراسم تکریم و معارفه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مراسم تکریم و معارفه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور ریاست دانشگاه، معاونان، مدیران و جمعی از کارکنان حوزه های تحت پوشش دانشگاه برگزار شد.

به گزارش ایفدانا، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ دکتر محمد علی کیانی در مراسم تکریم و معارفه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه دارو به طور مستقیم با سلامت و جان بیماران در ارتباط است خاطر نشان کرد: باید با تقویت ای تی در حوزه دارو ضمن رصد لحظه ای موجودی داروها، برنامه های نظارتی را نیز به شکل مناسبی به اجرا در آورد و در حوزه قاچاق دارو نیز موفق تر عمل نمود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: غذا و دارو از حوزه های استراتژیک در دانشگاه محسوب می شود و بروز هر گونه مشکل و خللی در این حوزه می تواند آسیب های جدی به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی مصرف منطقی دارو از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود تصریح کرد: می توان از ظرفیت بسیار ارزشمند اعضای هیات علمی دانشکده داروسازی در این حوزه استفاده و ضمن فرهنگ سازی نحوه استفاده از دارو و تجویز منطقی دارو، سلامت جامعه را ارتقاء داد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد نظارت بر سلامت فرآورده های غذایی در سطح جامعه را یکی از الویت های ویژه معاونت غذا و دارو برشمرد که با اجرای برنامه های نظارتی و پایشی می توان به این مهم دست یافت.

دکتر کیانی تصریح کرد: در دوران همه گیری ویروس کرونا به ویژه پیک پنجم کرونا اقدامات موثری در راستای تامین داروهای مورد نیاز بیماران در دانشگاه انجام و کمترین مشکل در این زمینه وجود داشت که جای قدردانی دارد.

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های دکتر جبرائیل موفق، دکتر ناصر وحدتی را به عنوان سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد معرفی کرد.


شناسه خبر : 18732
امتیاز شما برای این خبر: