شنبه 13 آذر
نسخه آزمایشی
1400/07/18
مدیر دارویی معاونت غذا و دارو اراک خبر داد؛

انجام بیش از ۲۰۰ مورد بازدید و بازرسی از داروخانه های استان مرکزی در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰

انجام بیش از ۲۰۰ مورد بازدید و بازرسی از داروخانه های استان مرکزی در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰

در راستای ارزیابی عملکرد و چگونگی ارائه خدمات دارویی ۲۰۰ مورد بازرسی از داروخانه های استان در شش ماه نخست سال جاری صورت گرفت.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک،دکتر ژیلا محسنی مدیر اداره دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با اعلام این مطلب افزود: در شش ماه نخست سال جاری، بیش از ۲۰۰ مورد بازدید و بازرسی از داروخانه های شهر اراک توسط تیم های بازرسی معاونت غذا و دارو دانشگاه به عمل آمده است.

وی ادامه داد: پایش کیفیت ارائه خدمات دارویی در داروخانه، نظارت بر قیمت ها و رعایت تعرفه های مصوب،زنجیره توزیع،  بررسی وضعیت حضور مسئولین فنی در داروخانه و پایش ساعات کاری داروخانه، از مهمترین موارد مدنظر در بازرسی ها بوده است.

دکترمحسنی با بیان اینکه نظارت و بازرسی از داروخانه ها به صورت مستمر توسط کارشناسان صورت میگیرد افزود: در همین مدت شش ماهه ۸ داروخانه به کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی و ۱۷ داروخانه به کمیسیون ماده ۲۰ امور داروخانه ها معرفی و ۶۳ مورد  هم تذکر کتبی داده شده است و در هر مورد جریمه های گوناگونی از جمله تعلیق پروانه موسس داروخانه ، تعلیق پروانه مسئول فنی، جریمه نقدی و ... صورت گرفته است .


شناسه خبر : 18649
امتیاز شما برای این خبر: