شنبه 13 آذر
نسخه آزمایشی
1400/07/18
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران:

اقدامات انجام شده اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل در تابستان سال 1400

اقدامات انجام شده اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل در تابستان سال 1400

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده¬های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه ایران، خلاصه اقدامات انجام شده آن اداره در تابستان سال 1400 را اعلام کرد.

 به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران-رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده­های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه ایران، خلاصه اقدامات انجام شده آن اداره در تابستان سال 1400 را اعلام نمود.

 به گفته دکتر آزاده رئیس دانا، رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده­های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه ایران ، طی سه ماهه دوم  بازرسی از واحدهای تحت پوشش معاونت، مطابق با انتظارات اداره کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل به انجام رسیده است و در این راستا، بازرسی از سطح عرضه به منظور کنترل بیماری کرونا نیز انجام شده است.
 
وی افزود: در این بازه زمانی در راستای تسهیل ثبت و عرضه فرآورده های تولید داخل، تعداد 49 مورد پرونده از محصولات جدید ارسال شده از سوی شرکت های تولیدی زیرپوشش به دبیرخانه معاونت واصل گردیده که همگی آنها توسط کارشناسان اداره مورد بررسی و اظهارنظر قرار گرفته است.
 
در زمینه مبارزه با پدیده قاچاق کالاهای سلامت محور نیز طی بازرسی های انجام شده، تعداد 808 قلم کالای غیرمجاز به ارزش ریالی حدود هشت میلیارد ریال کشف و پرونده متهمان برای رسیدگی، به مراجع ذی صلاح ارجاع گردیده است.
 
دکتر رییس دانا، تعداد فعالیت های آموزشی آن اداره را 126 مورد اعلام کرده و اذعان داشت که از مهمترین اقدامات آموزشی می­توان به برگزاری وبینار آموزشی «ضوابط حاکم بر تولید و عرضه فرآوردههای طبیعی، سنتی و مکمل تغذیه­ای» و وبینار آموزشی «ضوابط تجویز و تحویل و ثبت شیرخشک­های رژیمی» و تهیه خبر علمی «عرقیات گیاهی، کاربردها و چالش­ها» اشاره کرد.
 
همچنین در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 1400، تعداد 6 جلسه اتاق فکر نیز برگزار گردیده که در آن تصمیمات لازم در زمینه اجرایی کردن شعار سال 1400، اتخاذ گردیده است.


شناسه خبر : 18648
امتیاز شما برای این خبر: