دوشنبه 26 مهر
نسخه آزمایشی
1400/07/14
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

گرامیداشت هفته جهانی غذا با شعار ملی آگاهی، مدیریت، اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی برای مبارزه با کرونا

گرامیداشت هفته جهانی غذا با شعار ملی آگاهی، مدیریت، اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی برای مبارزه با کرونا

سلسله نشست های هم اندیشی و تشریح برنامه های گرامیداشت هفته جهانی غذا با شعار "رفتار ما آینده ما را می سازد" به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ در راستای گرامیداشت هفته جهانی غذا؛ سلسله نشست های هم اندیشی و تشریح برنامه های فرهنگی و اطلاع رسانی مرتبط با ایمنی غذا با تاکید بر شعار سال جاری این روز مبنی بر "رفتار ما آینده ما را می سازد" به عنوان محور جهانی و شعار ملی "آگاهی، مدیریت، اصلاح الگوی مصرف غذایی برای مبارزه با کرونا" با حضور نمایندگانی از سازمان های دخیل در حوزه سلامت به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه برگزار گردید.

دکتر اسماعیل زاده؛ مدیر نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه ضمن اشاره به برنامه های فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مرتبط با ایمنی غذا با تاکید بر شعار سال جاری این روز مبنی بر "رفتار ما آینده ما را می سازد" به عنوان محور جهانی و شعار ملی "آگاهی، مدیریت، اصلاح الگوی مصرف غذایی برای مبارزه با کرونا" به تشریح این برنامه ها پرداخت.

وی خاطر نشان کرد: ویژه برنامه های سراسری روز جهانی غذا سال جاری با تاکید بر کاهش مصرف قند و نمک و چربی، نشانگرهای رنگی تغذیه ای، برچسب اصالت، مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور، ترویج و معرفی نشان ایمنی و سلامت و ... به اجرا در خواهد آمد.

دکتر اسماعیل زاده بر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص تغذیه سالم و ایمن به منظور کاهش بار بیماری های غیر واگیر از جمله: بیماری های قلبی؛ دیابت؛ فشار خون؛ سرطان ها و ... تاکید و به منظور اطلاع رسانی های گسترده تر، خواستار مشارکت ارگان ها و سازمان های دخیل در حوزه سلامت شد./

شناسه خبر : 18642
امتیاز شما برای این خبر: