دوشنبه 26 مهر
نسخه آزمایشی
1400/07/12
معاونت غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

برگزاری جلسه توجیهی آموزشی خصوص ثبت داروها (خصوصا اقلام کرونا) در سامانه TTAC

برگزاری جلسه توجیهی آموزشی خصوص ثبت داروها (خصوصا اقلام کرونا) در سامانه TTAC

پیرو دستور سرپرست محترم دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو در خصوص ثبت داروها (خصوصا اقلام کرونا) در سامانه TTAC و لزوم آموزش کلیه داروسازان شاغل در مراکز درمانی وابسته به دانشگاه، جلسه توجیهی آموزشی در روزهای چهارشنبه و شنبه (7 و10 مهر 1400) در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو برگزار شد.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیرو دستور سرپرست محترم دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو در خصوص ثبت داروها (خصوصا اقلام کرونا) در سامانه TTAC و لزوم آموزش کلیه داروسازان شاغل در مراکز درمانی وابسته به دانشگاه، جلسه توجیهی آموزشی در روزهای چهارشنبه و شنبه (7 و10 مهر 1400) در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو برگزار گردید.

در ابتدای جلسه سرکار خانم دکتر شاه سنایی کارشناس امور بیمارستان­های معاونت، در خصوص چک لیست بازدید از بخش مراقبت­های دارویی، نحوه تعیین امتیاز کیفی داروسازان در داروخانه های واگذار شده و خودگردان، نحوه ارسال گزارش ADR به صورت آنلاین و نحوه پرکردن فرم مسمومیت صحبت کردند. در ادامه جناب آقای دکتر حسامی کارشناس ناظر بر شرکت­هایی دارویی معاونت، مراحل ثبت کالا در سامانه TTAC، مزایا و نحوه مدیریت توزیع دارو از طریق این سامانه را تشریح کردند.

همچنین جناب آقای دکتر اصلانی، معاون محترم غذا و دارو، ضمن قدردانی از تلاش داروسازان شاغل در مراکز درمانی، انتظارات معاونت از ایشان را بیان فرمودند. و متقابلا همکاران مشکلات خود در مراکز را مطرح کردند. در پایان جناب آقای دکتر آزادبخت رئیس محترم اداره نظارت و پایش مصرف فرآورده­های سلامت معاونت، با ییان لزوم فعال شدن کمیته­های دارو و تجهیزات در بیمارستانها به نقش موثر داروساز به عنوان دبیر کمیته دارو و تجهیزات بیمارستان، در پیشبرد و ارتقاء اهداف کمیته مانند تامین به موقع اقلام مورد نیاز و پایبندی پزشکان به فارماکوپه بیمارستانی و تجویز منطقی دارو اشاره کرده و در خصوص ارتقاء سطح تجویز منطقی دارو تقاضای همکاری در خصوص ارسال و بررسی نسخ پزشکان شاغل در مراکز درمانی نمودند./


شناسه خبر : 18633
امتیاز شما برای این خبر: