يكشنبه 28 شهریور
نسخه آزمایشی
1400/06/23

پلمپ ۵ عطاری در در اراک

پلمپ ۵ عطاری در در اراک

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۳ باب عطاری متخلف طی دو هفته گذشته در اراک به دلیل وجود داروهای مخدر و ۲ عطاری به دلیل دخالت در امور پزشکی شناسایی و پلمپ شدند.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو اظهار داشت: با پیگیری‌های کارشناسان واحد فرآورده‌های طبیعی، طب سنتی و مکمل، در بازدید نامحسوس تیم بازرسی معاونت غذا و دارو و پلیس اماکن از سه عطاری در شهر اراک، مقادیری محصولات غیر مجاز و داروی مخدر کشف و ضبط شد و دو عطاری دیگر که مداخله در درمان داشتند با حکم دادستانی محترم شهرستان اراک دستگیر و مراکز آن ها پلمپ شدند.

وی افزود: از این سه عطاری تعدای داروی غیرمجاز و قاچاق، مقادیری مواد مخدر و محصولات غیر مجاز کشف و ضبط شد و دو نفر خاطی دیگر که در عطاری در امور پزشکی مداخله داشتند به مراجع قضایی معرفی شدند و پس از مراحل قانونی اجناس ضبط شده معدوم می شوند. 

معاون غذا و دارو اراک از شهروندان خواست هنگام خرید از عطاری‌ها به سلامت محصول و به ویژه مجوزهای بهداشتی آن توجه کافی را داشته باشند و به هیچ عنوان فریب سودجویانه در امر درمان قرار نگیرند./شناسه خبر : 18573
امتیاز شما برای این خبر: