شنبه 13 آذر
نسخه آزمایشی
1400/06/08
معاون غذا و دارو اراک مطرح کرد؛

نقش بی بدیل داروسازان در نظام درمانی کشور

نقش بی بدیل داروسازان در نظام درمانی کشور

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: نقش داروسازان در استقرار دارو و نظام درمانی کشور انکارناپذیر است.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان در جلسه قدردانی از داروسازان به مناسبت روزداروسازی بیان کرد: نقش و جایگاه خدمات داروسازان به عنوان یکی از ارکان اصلی زنجیره درمان بیماران، بی بدیل است.

وی افزود: داروسازان در تمامی دوره ها از ابتدای انقلاب، جنگ تحمیلی و پس از آن، دوران سازندگی و بالندگی و تحریم های ظالمانه اقتصادی، صادقانه و ایثارگرانه ارائه خدمت و در استقرار دارو و نظام درمانی کشور ایفای نقش کرده اند و اگر تلاش و زحمات شبانه روزی این گروه نبود بی شک از لحاظ دارویی کشوری وابسته به کشور های خارجه بودیم.

وی تاکید کرد: داروسازان در دوران اپیدمی کرونا سرعت و قدرت تصمیم گیری خود را نشان دادند و رفع چالش هایی همچون کمبود انسولین قلمی و راه اندازی سامانه تی تک و ساخت داروهای کرونایی رمدسیویر و فاویپیراویر از دیگر اقدامات موثر بود.

دکتر علیمرادیان در ادامه ضمن اشاره  به ناگفته‌های روزهای سخت داروخانه‌ها در بحران کرونا خاطرنشان کرد: شاید داروخانه ها یکی از جاهایی بودند که در روزهای نخست شیوع کرونا در کشور، بیشترین مشکلات و چالش ها را در مواجهه با مردم داشتند، اما کمتر به آنها پرداخته شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین یادآور شد: در ایام شیوع کرونا داروسازان خدمات قابل توجهی چه در صنعت و چه در داروخانه‌ها ارائه کرده‌اند و در زمان‌هایی که خیلی از مشاغل تشویق به خانه نشینی و دورکاری شدند، همکاران داروساز فعال بوده و در حال خدمت رسانی به مردم بودند.

در پایان این جلسه از تعدادی از داروخانه ها به نمایندگی از سایرین، تقدیر شد.

شناسه خبر : 18534
امتیاز شما برای این خبر: