شنبه 13 آذر
نسخه آزمایشی
1400/06/06

تشكیل جلسه مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان در صدا و سیمای خوزستان

تشكیل جلسه مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان در صدا و سیمای خوزستان

جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با رعایت پروتکل های بهداشتی در صدا و سیمای خوزستان تشکیل شد.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، صبح امروز شنبه ششم شهریورماه جاری، جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور اعضا کمیسیون مبارزه با قاچاق  خوزستان به رباست مسلم رحیمی مدیرکل صدا و سیمای خوزستان در این سازمان تشکیل شد.

مدیرکل صدا و سیمای خوزستان در این جلسه بر اهتمام ویژه دستگاه های استان برای مبارزه با قاچاق تاکید کرد و گفت:  گسترش قاچاق در جامعه، باعث قانون گریزی، نهادینه کردن فساد مالی و اداری خواهد شد.

رحیمی با بیان اینکه قاچاق کالا از مشــکلات اســاسـی کشــور است، افزود: مهمترین دلیل آن طیف گسترده و حجم زیان دیدگان این پدیده شوم است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فرهنگ‏ سازی استفاده از کالاهای داخلی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیار مهم و مؤثر است، تاکید کرد: انشالله با همکاری دستگاه‏ های عضو این ستاد، می‏ توان اقدامات مؤثر و فعال ‏تری به منظور جلوگیری از بروز و گسترش قاچاق کالا در سطح استان خوزستان برداشت و با این اقدامات مهم و موثر نیز می توان از تولیدکنندگان داخلی حمایت کرد.

نماینده معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز هم در حاشیه این جلسه با بیان اینکه کالاهای قاچاق ضربات زیادی به اقتصاد و فرهنگ کشورمان زده، گفت: قاچاق کالاهای سلامت محور علاوه بر تهدید سلامت افراد و جامعه، از بُعد فرهنگی نیز کشور را تهدید می کند.

حسین عبدالعزیزی نقش آموزش و فرهنگ‌سازی در ارتباط با مصرف نکردن کالاهای قاچاق در کشور را بسیار با اهمیت عنوان کرد و افزود: با آموزش می توان فرهنگ و نگرش مردم را تغییر داد.

وی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های صدا و سیما در زمینه اطلاع رسانی شایسته اخبار و مطالب مبارزه با قاچاق، تاکید کرد: آموزش برچسب اصالت کالا و نظام ردیابی، ره‌گیری و کنترل اصالت کالا(سامانه تی تک (TTAC) به مردم از طریق صدا و سیمای استان ضرورت دارد.

عبدالعزیزی ادامه داد: امروزه یکی از دغدغه های اصلی مردم برای استفاده از فرآورده های سلامت محور اعم از دارو ، غذا و آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی و غیره، آگاهی از اصالت فرآورده  است، از این رو سازمان غذا و دارو بر آن شد تا نرم افزار “تی تک” را جهت کنترل اصالت فرآورده‌های سلامت‌محور توسط عموم مردم، ایجاد کند.

وی همچنین از صدا و سیمای خوزستان خواست: برای پیشگیری و مقابله با بیماری ها و عوامل خطرساز سلامتی که بیشترین هزینه اقتصادی و اجتماعی را به همراه دارد، تبلیغ خدمات و کالاهای تهدیدکننده سلامت در فضای مجازی به ویژه رسانه ها ممنوع شود.

یادآور می شود: در پایان این جلسه، نمایندگان دستگاه‏ های فرهنگی عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خوزستان نیز طرح‏ ها و اقدامات خود برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بیان کردند./


شناسه خبر : 18526
امتیاز شما برای این خبر: