سه شنبه 28 دی
نسخه آزمایشی
1400/05/26

بخش موقت دارویی بیماران کرونایی داروخانه 29 فروردین افتتاح شد

بخش موقت دارویی بیماران کرونایی داروخانه 29 فروردین افتتاح شد

در مراسمی با حضور دکتر اسماعیلی، رییس دفتر رییس جمهور، دکتر شانه ساز، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو و امیر سرتیپ حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولان بهداری ارتش، بخش موقت دارویی بیماران کرونایی داروخانه 29 فروردین افتتاح شد.


به گزارش ایفدانا، این بخش که در دو قسمت 800 متری و شامل بخش انتظار و بخش دارویی است، در 48 ساعت آماده افتتاح شده که داروهای مرتبط با کووید19 در این بخش و در مجاورت ساختمان اصلی داروخانه 29 فروردین، در اختیار مراجعان قرار می گیرد.

این بخش پس از بازدید رییس جمهور و تاکید وی مبنی بر تسهیل دسترسی بیماران کووید19 به داروهای مورد نیازشان توسط ارتش در 48 ساعت، آماده افتتاح و خدمت رسانی شده است.

دکتر اسماعیلی، رییس دفتر رییس جمهور نیز در حاشیه مراسم افتتاح این بخش ضمن تقدیر از تلاش های نیروهای بهداشتی و درمانی در طول مقابله با کرونا، گفت: با دستور رییس جمهور مقرر شد که در تهران ابتدا 100 و بعد 300 داروخانه، داروهای مورد نیاز بیماران کووید19 را ارائه کنند اما با تلاش سازمان غذا و دارو، در تهران 490 داروخانه و در کل کشور حدود دو هزار داروخانه، این داروها را ارائه می دهند.

وی همچنین این اقدام ارتش در راه اندازی بخش موقت دارویی بیماران کرونایی را جهادی، ارزشمند و قابل الگوبرداری برای سایر بخش ها دانست و گفت: خوشبختانه در حال حاضر با مشکل کمبود داروهای مورد نیاز بیماران کووید19 روبرو نیستیم چون به میزان قابل توجهی در بین داروخانه هایی که سازمان غذا و دارو اعلام کرده، این داروها وجود دارد.

شناسه خبر : 18502
امتیاز شما برای این خبر: