چهارشنبه 28 مهر
نسخه آزمایشی
1400/05/19
معاون غذا و دارو دانشگاه ایران به مناسبت روز جهانی تغذیه با شیر مادر

شیر مادر گرانبها ترین هدیه به فرزند

شیر مادر گرانبها ترین هدیه به فرزند

1 تا 7 آگوست برابر با تا 10 لغایت 16 مرداد ماه هفته جهانی شیردهی و روز 1 آگوست روز جهانی تغذیه با شیر مادر نامگذاری شده است.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران- 1 تا 7 آگوست برابر با  تا 10  لغایت 16 مرداد ماه هفته جهانی شیردهی و روز 1  آگوست روز جهانی تغذیه با شیر مادر نامگذاری شده است.
 
دکتر فاطمه فتحی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران  به مناسبت 10الی 16 مرداد ماه، هفته جهانی شیردهی و روز 10 مرداد ماه بعنوان روز جهانی تغذیه با شیرمادر با رویکرد تشویق مادران به شیر دهی نوزادان  و معرفی مزایای تغذیه با شیر مادر گفت : شیر مادر گرانبهاترین هدیه ای است که مادر هم به فرزند خود میدهد هم سلامت خود را تامین  کرده وموثرترین روش برای اطمینان از سلامتی و بقای کودک است.
ترکیب شیر در مادران و در دوران شیردهی متفاوت است . اولین شیر بعد زایمان مايع زرد رنگ و غني از آنتي بادي به نام آغوز یا کلستروم از نظر حجم ، شکل ظاهری و ترکیب متمایز ، به مقدار بسیارکم اما غنی از ایمنی مواد مغذی است. سیستم ایمنی نوزاد رشد نکرده و آغوز با داشتن آنتی بادی ایمنی را فراهم  و به رشد سیستم هضم نوزاد کمک می کند. ترکیب آغوز با سن نوزاد تغییر می کند. چرب تر و سفت مي شود و احتياجات نوزاد را براي رشد تامين مي نمايد. ترکیب شير مادر با تغييرات آب و هوا و سن نوزاد تغيير مي كند.
 
هر چه نوزاد بیشترتغذیه کند تولید شیر سریع تر خواهد بود و معمولا 20 تا 30 دقیقه طول می کشد تا سینه مادر از شیر کاملا پر شود. شیر مادر باید سفید رنگ و با قوام مناسب باشد.

حاوی پروتئين، چربي، كربوهيدرات ، اسيدهاي چرب، قند لاكتوز، آب و اسيد آمينه مي باشد که براي رشد مغز و بدن لازم مي باشد

وی افزود: پروتئین های موجود در شیر مادر  بسیار راحت تر از پروتئین موجود در شیر گاو و شیر خشک هضم می شوند. چربی های شیرمادر برای سلامت نوزاد، رشد مغز، جذب ویتامین های محلول در چربی و تامین منابع اولیه ی کالری مفید و ضروری هستند.

تركيبات شير خشك تا اندازه اي شبيه شير مادر است، اما مقدار مواد مغذي آن براي همه نوزادان يكسان است. در حالي كه شير هر مادري متناسب با نوزاد خودش است.در نوزاداني كه با شيشه شير تغذيه مي شوند، اسهال بيشتر رخ مي دهد.

در ادامه دکتر فتحی به شرح فواید شیر مادر برای کودکان و چگونگی افزایش کیفیت شیر مادر اشاره کرد و افزود :از جمله فواید شیر مادر میتوان به موارد ذیل اشاره داشت:

کاهش  خطر سندرم مرگ ناگهاني نوزاد

برخورداری از هوش و یادگیری بالا و رشد  رفتاری

افزایش  رشد باکتری های سالم روده  وجلوگیری از  مسمومیت های غذایی

 حفاظت در برابر انواع عفونت ها مانند پنومونی،  برونشيت، عفونت هاي ميكروبي ، آنفلوآنزا، عفونت گوش ، آلرژي، جوش، اسهال و سرخجه

 کاهش احتمال ابتلا به اضافه وزن

کاهش ابتلا به دیابت و بیماری های قلب و عروق و سرطان در بزرگسالی

استحکام فک نوزادن وکمک به سلامت دندان
وابستگی عاطفی و جسمی مادر و کودک

و بسیاری فواید دیگر
 
همچنین برای افزایش کیفیت شیر مادر مصرف مغزها ، میوه های خشک ، سبزیجات ، مایعات ، ماهی  و غذاهای مقوی و غلات کامل به کیفیت شیر کمک می کند.

در ادامه معاون غذا و دارو از مزاياي تغذيه انحصاري با شيرمادر گفت : همیشه در دسترس ، دارای دمای مناسب  بدون نیاز به گرم و سرد کردن لازم و شستن بطری و شیشه ،هر مادر شير مخصوص نوزاد خود را دارد، توجه مستمر مادر به رفتارهاي تغذيه نوزاد را میتوان از جمله فاکتورهای مزایای تغذیه انحصاری با شیرمادر دانست.

همچنین مواردی از جمله رشد روحی و احساسی مادر، حس قوي براي برقراري ارتباط با نوزاد، کاهش احساس خستگي و اضطراب و دلواپسي ، کاهش احتمال ابتلا به  بيماري پوكي استخوان،  سرطان سينه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، ديابت نوع 2 کمتر و احتمال بارداري مجدد در دوران شیردهی، كاهش وزن مادر ناشی از افزایش دوران بارداری به علت از دست دادن کالری برای تولید شير ، برگشت سریع رحم به حالت اول و ارزان بودن شیر مادر را میتوان از دیگر  فواید شيرمادر برای مادر  به شمار آورد.

لازم به ذکر است استرس، کمبود یا کیفیت بد خواب ، غذاهای ناسالم مانده ، ادویه دار، فست فودها و نوشابه های گازدار بر روی شیر تاثیر می گذارند و  مادران گرامی جهت مصرف داروها حتما نظر پزشک  خود را مدنظر قرار دهند.

همچنین از دادن مواد غذایی جامد و شیر خشک یا آب  به نوزاد زیر شش ماه خودداری شود مگر تحت نظر پزشک و در شرایط خاص.

در پایان دکتر فتحی خاطر نشان کرد :فواید بی شمار تماس پوستی و شیردهی که بیشتر از خطرات احتمالی انتقال و بیماری مرتبط با COVID-19 است و نبودن شواهدی مبنی بر انتقال ویروس  کووید از طریق شیردهی باعث شده که  دلیلی برای جلوگیری یا قطع شیردهی نباشد مگر با تشخیص پزشک. اما  مراقبت های مداوم در تماس پوستی و رعایت کامل بهداشت و شستشو و ضدعفونی دستها هنگام تماس با کودک  و هنگام تغذیه ، استفاده از ماسک به صورت صحیح و کنترل درجه حرارت نوزادان  الزامی است.


شناسه خبر : 18467
امتیاز شما برای این خبر: