يكشنبه 28 شهریور
نسخه آزمایشی
1400/04/26
کارشناس معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران:

تغذیه ناکافی و کمبود ریز مغذی ها بر سلامت تاثیر منفی دارد

تغذیه ناکافی و کمبود ریز مغذی ها بر سلامت  تاثیر منفی دارد

کارشناس آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران با توجه به مطالعاتی که درباره مصرف ویتامین ها برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت کووید ۱۹ انجام شده است به بررسی نقش ویتامین ها و باور محققان پیرامون مصرف میزان کافی ویتامین ها و باکتری‌های پروبیوتیک و تقویت بدن، جهت مبارزه با ویروس پرداخت.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران- کارشناس آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران با توجه به مطالعاتی  که درباره مصرف ویتامین ها برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت کووید ۱۹ انجام شده است به بررسی نقش ویتامین ها و باور محققان پیرامون مصرف میزان کافی ویتامین ها و باکتری‌های پروبیوتیک  و تقویت بدن، جهت مبارزه با ویروس پرداخت.
در ابتدا انسیه گرجی کارشناس آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران مقدمه ای از اولین درگیری تنفسی همه گیر شناسایی شده از ویروس کرونا گفت.

 اولین درگیری تنفسی همه گیر شناسایی شده به دلیل ویروس های کرونا ، که به عنوان سندرم تنفسی حاد (SARS) شناخته می شود ، اولین بار در سال 2002 از گوانگدونگ جنوبی چین گزارش شد و همه گیری بعدی سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) بود ، که اولین بار در سال 2012 از عربستان سعودی گزارش شده بود.

ویروس کرونا ویروس سوم ، بیماری ویروس کرونا ویروس -19 (COVID-19) ، مشخص شده است که توسط یک ویروس RNA ایجاد شده است ، به نام SARS coronavirus 2 (SARS-CoV-2) ، که ابتدا از چین نشات گرفته است عفونت SARS منجر به اختلالات تنفسی میشود و افزایش چشمگیر سیتوکین های پیش التهاب در پلاسمای خون از بیماران آلوده به COVID-19 گزارش شده است  که در اوایل سال 2020 در سراسر جهان شیوع یافت و مطالعات در مورد این ویروس جدید محدود است.

وی ادامه داد: چندین استراتژی عمومی و فردی علیه بیماری های همه گیری معرفی شده و اکنون به کار گرفته شده است. در میان آنها ، تغذیه کافی و تغذیه ایمن به عنوان یک عامل مهم به منظور پیشگیری و فعال سازی سیستم ایمنی بدن ، نقش منحصر به فردی در پاکسازی بدن از عفونت های ویروسی دارد همچنین به نظر می رسد توانبخشی و مصرف مکمل های ویتامین و ریز مغذی ها می تواند به بدن کمک کند تا در برابر پاتوژن های کشنده مانند COVID-19 قدرتمند عمل کند.

کارشناس آزمایشگاه با اشاره به وجود چندین گزارش در مورد تأثیر تغذیه بر تقویت سیستم ایمنی بدن عنوان کرد : مطالعاتی درباره مصرف ویتامین ها برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت کووید ۱۹ انجام شده است و محققان بر این باورند مصرف ویتامین به میزان کافی و باکتری‌های پروبیوتیک می‌تواند با تقویت بدن، به خوبی با ویروس مبارزه کند.چندین گزارش در مورد تأثیر تغذیه بر تقویت سیستم ایمنی بدن وجود دارد بطوریکه مصرف ویتامین های A ، D ، C ، E ، B6 ، B12 همچنین مصرف فولات ، مس ، آهن ، روی و سلنیوم سبب هم افزایی در تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند.

وی خاطر نشان کرد: در این بررسی ها نقش ویتامین های مختلف در تقویت سیستم ایمنی بدن و نقش احتمالی آنها در پیشگیری / درمان عفونت COVID-19 بررسی شده است. فرضیه غالب مطالعات ،تقویت این واقعیت است که تغذیه می تواند به عنوان یک عامل مهم در پیشگیری از عفونت از جمله COVID-19 عمل کند و از جمله آنها نقش ویتامین C ، D و روی تأیید شده است و به عنوان عوامل مهمی بر افزایش قدرت سیستم ایمنی گزارش شده اند. تغذیه ناکافی و کمبود ریز مغذی ها از جمله مواردی هستند که بر سلامت تأثیر منفی می گذارند .
گرجی افزود: نتایج برخی مطالعات نشان داد که مصرف ویتامین های D3 و روی در بیماران سرپایی مبتلا به COVID-19 اثر حمایتی داشته و خطر تشدید و وخیم شدن بیماری را کاهش دهد. ویتامین D نقش مهمی در تنظیم مصونیت ذاتی دستگاه تنفسی فوقانی دارد.

همچنین ، آزمایش های کشت سلولی تأکید می کنند که ویتامین D دارای اثرات ضد ویروسی مستقیم نیز می باشد. گرچه مکانیسم ضد ویروسی ویتامین D به طور کامل روشن نشده است ، اما ممکن است مربوط به توانایی ویتامین D در تنظیم پپتیدهای ضد میکروبی LL-37 و بتا دفنسین Beta defensin  انسان باشد . یک بررسی اخیر نشان داد که برای کاهش خطر و شدت COVID-19 از دوزهای بارگیری ویتامینD ، IU 200000 -300000 ، به شکل 50،000 IU کپسول استفاده شده است.

از سوی دیگر مصرف روی درجهت ایمنی ضد ویروسی و ضد باکتریایی موثر بوده و پاسخ التهابی را تنظیم می کند. واضح است که روی دارای خواص ضد ویروسی در برابر تعدادی از گونه های ویروسی است. اگرچه هیچ مطالعه دقیقی وجود ندارد ، اما به نظر می رسد روی باعث مهار فرآیندهای آنزیمی ویروس ها می شود.

همچنین ویتامین C دارای اثر ضد التهابی است و موجب افزایش ایمنی سلولی و یکپارچگی عروقی می شود. مطالعات نشان داده اند که ویتامین C در درمان بیماران مبتلا به ذات الریه که حالت شدید بیماری کووید-19 را تجربه می کنند، اثرات مفیدی دارد. توصیه می شود این بیماران روزانه ویتامین C را به صورت مکمل و یا در رژیم غذایی مصرف نمایند. اما برای حالتی که بیماری شدید،نیست محققین دلیل کافی برای مصرف ویتامین C پیدا نکرده اند.

در پایان کارشناس  آزمایشگاه معاونت غذا و دارو  گفت : با توجه به شواهد موجود توصیه می شود افراد از مولتی ویتامین ها برای افزایش سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با بیماری کووید- ۱۹ استفاده کنند.

نکته مهم این است که مصرف ویتامین ها باید منطقی باشد زیرا مصرف زیاد برخی ویتامین ها با عوارضی همراه است. مصرف میوه جات و سبزیجات تازه در رژیم غذایی روزانه به عنوان منبع غنی ویتامین ها توصیه می شود.


شناسه خبر : 18419
امتیاز شما برای این خبر: