يكشنبه 28 شهریور
نسخه آزمایشی
1400/04/13

مردم کمبود دارویی را به ۱۹۰ گزارش دهند

مردم کمبود دارویی را به ۱۹۰ گزارش دهند

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه علیرغم تمامی مشکلات ارزی و تحریم‌ های بی ‌سابقه کمبود اقلام دارویی نسبت به سال‌های گذشته بسیار کمتر است، گفت: مردم در صورت مشاهده چنین موضوعی نیاز است که با شماره ۱۹۰ سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت را در جریان قرار دهند.

به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمدرضا شانه‌ ساز در مورد کمبود برخی داروها در کشور، گفت: علیرغم تمامی مشکلات ارزی و تحریم‌ های بی ‌سابقه کمبود اقلام دارویی نسبت به سال‌ های گذشته کاهش پیدا کرده و کمتر است.

وی با بیان اینکه مردم اگر با کمبود دارویی مواجه می شوند به سازمان غذا و دارو اطلاع رسانی کنند، افزود: با کمبود دارو مواجه نیستیم و مردم در صورت مشاهده چنین موضوعی نیاز است با تماس از طریق شماره 190 سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت را در جریان قرار دهند.

دکتر شانه ‌ساز عنوان کرد: برخی کمبودها در رابطه با داروهای برندی هستند که مشابه تولید داخلی دارند و بر این اساس ارزی به واردات داروهای مشابه تخصیص داده نمی شود، البته در برخی موارد کمبود وجود دارد، اما به صورت معمول و مداوم نبوده است.

رییس سازمان غذا و دارو یادآور شد: با توجه به اینکه منبع بسیاری از مواد اولیه دارویی کشورهایی است که ارز خاصی را نیاز دارند، بنابراین با مشکلاتی مواجه شده‌ ایم که با کمک بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در حال رفع مشکل هستیم./شناسه خبر : 18394
امتیاز شما برای این خبر: