سه شنبه 25 مرداد
نسخه آزمایشی
1400/03/11

تولید شیرخشک رژیمی کامفورت(هیدرولیزشده) برای اولین بار در کشور

تولید شیرخشک رژیمی کامفورت(هیدرولیزشده) برای اولین بار در کشور

رئیس اداره شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو از صدور مجوز تولید 6 فرآورده در حوزه شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در داخل کشور خبر داد.

بهادر صیدمحمدیان در گفت و گو با ایفدانا با اشاره به برنامه عملیاتی سازمان غذا و دارو مبنی بر حمایت از تولید داخل و خودکفایی کشور، اظهار کرد: پس از تولید غذای ویژه بیماران فنیل کتونوریا ( PKU) برای اولین بار در کشور، فراخوان تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای وارداتی ویژه، صادر و شرکت های تولیدکننده نسبت به تولید این فراورده ها ورود کرده و درحال اخذ مجوزهای لازم به منظور تولید فرآورده ویژه بیماری PKU با نام Lactomil PKU ، شیرخشک رژیمی NAN LF و NAN Comfort ، شیرخشک های رژیمی Truevital AR و Truevital CMA و Truevital Comfort  و  غذای ویژه MCT OIL  شده اند.

وی افزود: خوشبختانه نمونه آزمایشی فرآورده ویژه بیماری PKU تولید شده پس از اخذ تاییدیه های لازم از آزمایشگاه مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی به مرحله تولید نهایی خواهد رسید.

رئیس اداره شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو با بیان اینکه  فرآورده های تولید شده پس از اخذ تائیدیه های لازم در اختیار مراکز درمانی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: امید است با تکیه بر دانش و توانایی داخلی در این زمینه از واردات این فرآورده ها بی نیاز شویم و همگام با ممالک پیشرفته دنیا در این زمینه، به تولید این فرآورده ها بیفزاییم.

وی با اشاره به تولید شیرخشک های هیدرولیز شده Comfort نیز برای اولین با در کشور، تصریح گفت: صدور مجوز ساخت این فراورده نیز در حال بررسی و طی کردن الزامات است.

رئیس اداره شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه مجوز تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه براساس ضوابط و دستورالعمل های معتبر داخلی و بین المللی صادر می شود، گفت: قطعا با نظارت های سازمان غذا و دارو فراورده های تولیدی تولید داخل توان رقابت کیفی با مشابه خارجی خود را دارند.

صیدمحمدیان با تاکید بر حمایت سازمان غذا و دارو از تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه، خاطرنشان کرد: تمامی درخواست های تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در اسرع وقت بررسی و تسریع لازم در امور ثبت را انجام خواهد داد./

شناسه خبر : 18311
امتیاز شما برای این خبر: