يكشنبه 10 مرداد
نسخه آزمایشی
1400/02/22
سخنگوی سازمان غذا و دارو عنوان کرد

تکذیب ادعای گم شدن ۲۰۰هزار دُز واکسن کرونا/ تا پایان اردیبهشت ماه حدود ۳ میلیون دز واکسن دیگر وارد کشور خواهد شد

تکذیب ادعای گم شدن ۲۰۰هزار دُز واکسن کرونا/ تا پایان اردیبهشت ماه حدود ۳ میلیون دز واکسن دیگر وارد کشور خواهد شد

سخنگوی سازمان غذا و دارو به اظهارات برخی افراد مبنی بر گم شدن ۲۰۰هزار یا چندصدهزار دز واکسن وارداتی کرونا پاسخ داد


به گزارش ایفدانا، دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو ضمن تکذیب ادعای گم شدن چند صدهزار دُز واکسن وارداتی کرونا گفت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد، حتی کسر کوچکی از آن هم صحت ندارد و متاسفانه به نظر می رسد این رفتار و گفتار بی پایه و اساس و ادعاهای واهی در برخی  عادی شده است.

وی افزود: موضوع گم شدن ۲۰۰هزار یا صدهزار دُز واکسن موضوعی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت و جای شگفتی است که فردی از تریبون رسمی یا به عنوان نماینده ملت چنین تخلف و جرم آشکار و بزرگی را قبل از آنکه از طریق مراجع نظارتی و قضایی پیگیری کند، صرفا به مصاحبه اکتفا کرده و در مورد آن براحتی صحبت می کند.


ادعاهای بی پایه و اساس ثمره ای جز تشویش اذهان عمومی نخواهد داشت

دکتر جهانپور مجددا تاکید کرد: این موضوع کذب محض است و همه ساز و کارهایی که در مسیر واردات و توزیع واکسن اندیشیده شده از جمله رصد هوشمند با سامانه های "تی تک" و سامانه های چهارگانه بهداشتی، نه تنها مانع از نشت واکسن به بازار سیاه شده، بلکه تخلفات احتمالی دیگر را هم به حداقل ممکن کاهش داده است.

وی گفت: انتظار می رود افراد، اظهارنظرهای مسئولانه در این زمینه داشته باشند و قبل از پذیرش هر ادعایی، مستندات آن را طلب و ملاحظه کنند و حداقل با کارشناسان امر مشورت کرده و بعد این چنین بی پروا ادعا و اظهار نظر کنند. ادعاهای بی پایه و اساس در این زمینه ثمره ای جز تشویش اذهان عمومی و مخدوش کردن نابه جای چهره نظام و نظام سلامت و در نهایت بی اعتبار شدن نهادها و یا رسانه هایی که این افراد بدانجا مرتبط هستند، نخواهد داشت.

تا پایان اردیبهشت حدود ۳ میلیون دز واکسن دیگر وارد کشور خواهد شد

ریس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: مصرانه انتظار داریم افراد در اظهار نظر پیرامون موضوع راهبردی مثل واکسن که امروز یک مساله ملی است، مسوولانه تر رفتار کنند و حداقل های اخلاق حرفه ای و رسانه ای را در این زمینه مد نظر قرار دهند.

دکتر جهانپور در پایان گفت: تا پایان اردیبهشت ماه حدود ۳ میلیون دز واکسن دیگر وارد کشور خواهد شد.

شناسه خبر : 18245
امتیاز شما برای این خبر: