شنبه 13 آذر
نسخه آزمایشی
1400/02/19
وزیر بهداشت:

افزایش 30 درصدی تولید داخل در حوزه اقلام مبارزه با کرونا

افزایش 30 درصدی تولید داخل در حوزه اقلام مبارزه با کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تولید داخل در حوزه اقلام مبارزه با کرونا 30 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایفدانا، دکتر سعید نمکی در دیدار با آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه  که دکتر شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو نیز حضور داشت، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این وزارتخانه در زمینه مبارزه با فساد در حوزه سازمان غذا و دارو و همچنین وضعیت بیماری کرونا، موج چهارم این بیماری و مراحل ساخت واکسن داخلی پرداخت.

وی با تقدیر از حمایت‌های دستگاه قضائی از وزارت بهداشت در مقابله با مافیای دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: از روز اول حضور در وزارتخانه، بنا را بر ستیز با این مافیای پیچیده گذاشتیم که در نتیجه اقدامات و همچنین حمایت‌های دستگاه قضایی، 25 درصد از واردات غیرضروری این حوزه کاهش یافت.

وزیر بهداشت با اشاره به افزایش 30 درصدی تولید داخل در حوزه اقلام مبارزه با کرونا، خاطرنشان کرد:  این درحالی بود که پیش از این، برخی داروها که با قیمت یک‌پنجم در داخل کشور امکان تولید داشت بعضاً با 10 یا 15 برابر این قیمت وارد می‌شد.

وی رویکرد توجه به تولید داخل و تقویت زیرساختهای داخلی تولید دارو و تجهیزات پزشکی را یکی از عوامل مؤثر در غلبه بر کمبود ماسک، گان و تجهیزات پزشکی در 60 روز نخست همه‌گیری ویروس کرونا در کشور عنوان کرد/.


شناسه خبر : 18232
امتیاز شما برای این خبر: