جمعه 28 مرداد
نسخه آزمایشی
1400/02/05

تشکیل قرارگاه تولید، پشتیبانی و رفع موانع تولید

تشکیل قرارگاه تولید، پشتیبانی و رفع موانع تولید

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی با تاکید بر اینکه هدف از تشکیل قرارگاه، رفع موانع و پشتیبانی واقعی از تولید است، گفت: در فرآیندهای صدور مجوز، نیازمند به بازنگری هستیم، مدارک غیر ضرور باید حذف شود.


 

دکتر سعید رضا شاهمرادی در گفت و گو با ایفدانا، افزود: قوانین متعددی در حوزه تجهیزات پزشکی موجود است که بیشتر سبب گیج شدن کارشناسان تجهیزات و نیز تولیدکنندگان شده و نیازمند بازنگری آیین نامه ها و ضوابط و همچنین لیست جدید و به روزرسانی شده در گروه های مختلف اعم از کالاهای پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و ملزومات هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه دریافت CE پیش از پروانه ساخت، دریافت پروانه تولید را تسریع خواهد کرد، گفت: ایجاد وحدت رویه در صدور مجوزها توسط کارشناسان دانشگاههای علوم پزشکی ضروری است. فرآیند بررسی پروانه ها، باید به گونه ای باشد که از اعمال سلیقه جلوگیری شود و دانشگاه های قطب بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند.
 
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی با بیان اینکه دانشگاه های علوم پزشکی هم قوانینی نوشته اند و در مسیر صدور پروانه سوالات زیادی ممکن است ایجاد شود و این سوالات، ابهامات و قوانین، صدور مجوز تولید کنندگان را با مشکل مواجه ساخته و زمان زیادی به هدر می رود.
 
دکتر شاهمرادی حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی و نیز معاونت علمی-فناوری ریاست جمهوری از استارتاپ ها و اعطای وام به آنان را اقدامی عملی در راستای تولید دانست.
 
وی، موثرترین حمایت از تولید داخل را خرید محصولات تولید شده داخل کشور دانست که باید مورد توجه بخش های مختلف نظام سلامت قرار گیرد.
 
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی در پایان تاکید کرد که در حداقل زمان ممکن، تطبیق کتابچه های تجهیزات پزشکی باید انجام و به روز رسانی شود.
 


شناسه خبر : 18207
امتیاز شما برای این خبر: